Na co pomaga ablucja w wannie z hydromasażem

<div style="text-align:justify">Przyszli eksploatatorzy wanien z hydromasażem mają dużo wątpliwości, czy zainstalować je we własnym domu. Na forach aż kipi od sprzecznych sądów. Które z nich są prawdziwe? Hydromasaż uzdrawia. Tak, to prawda. Masaż hydrologiczny, stosowany od wieków, pożądany może być przede wszystkim w schorzeniach układu mięśniowego jak też krążenia, pomaga również w niedomaganiach kostnych oraz w chorobach gośćcowych.</div>

Przyszli użytkownicy wanien z hydromasażem mają wiele wątpliwości, czy zainstalować je we własnym domu. Na forach aż kipi od sprzecznych sądów. Które z nich są prawdziwe? Hydromasaż leczy. Tak, to prawda. Masaż wodny, stosowany od wieków, korzystny jest przede wszystkim w chorobach układu mięśniowego jak też krążenia, pomaga także w niedomaganiach kostnych i w chorobach gośćcowych.

hydromasaż na basenie

Autor: Conan
Źródło: http://www.flickr.com
Acz hydromasaż często nie wykluczy powodów choroby, to na pewno poprawi samopoczucie, po trosze normuje schorzenia krążenia, pozytywnie wpłynie na układ odpornościowy. Ujędrni skórę a także ją nawilży. Stąd zalecany jest nie tylko dla ludzi z dolegliwościami wewnętrznymi.

Efekty ablucji zależne są od temperatury wody: zimna kąpiel w temperaturze do 30°C aktywizuje krążenie a także aktywuje przemianę materii, orzeźwia i oddziałuje przeciwbólowo; winna trwać około 15 minut; kąpiel w temperaturze obojętnej, to znaczy w 33–36°C relaksuje, zmniejsza napięcie mięśni; najlepiej, aby trwała około 20 minut; kąpiel ciepła, w temperaturze od 37-38°C będzie mieć działanie rozkurczowe, nasenne, poprawia pracę układu krążenia, winna trwać niecałe 20 minut. Stałe korzystanie z hydromasażu możliwe będzie w każdym wieku, niemniej jednak ludziom starszym, kobietom w ciąży, a również osobom chorym na cukrzycę zaleca się tenże zamysł skonsultować z lekarzem – .

Do zainstalowania wanny z hydromasażem nie trzeba posiadać pokoju kąpielowego, acz według producentów z takowej wanny najwygodniej korzysta się w toalecie o metrażu przynajmniej 6-8 m2. Ale że wanny posiadają różne wymiary a także kształty, nietrudno je dopasować do wielkości wnętrza. Do niedużej toalety – wanna z hydromasażem długości 120 centymetrów oraz szerokości – 70 cm, natomiast do dużych umywalni i salonów kąpielowych wanna Marconio długości do 200 centymetrów i szerokości 100 centymetrów.

W katalogach oraz marketach odnajdziemy wanny prostokątne, krągłe, asymetryczne a także symetryczne prawe bądź lewe, co ułatwia dopasowanie do konkretnego miejsca w toalecie. Dobór wanny do małej umywalni jest rzecz jasna trudniejszy, zatem dobrze jest mu poświęcić szczególną uwagę. Możemy również zamówić wannę w dowolnym kształcie, dostosowanym do naszej łazienki. Takowa wanna będzie jednakże dużo droższa od domyślnej.