Na jakie elementy wyposażenia należy zwrócić swoją uwagę, meblując pokój naszego dziecka

<div style="text-align:justify">Umeblowanie dziecięcego pokoju nie bywa dla rodzicieli prostym zadaniem. Dzieci prędko rosną i co jakiś czas należy zamieniać posiadane meble na większe, dostosowane gabarytem do wzrostu pociechy. Meble dziecięce mogą niespodziewanie stać się iskierką pokoleniowej odmienności zdań.</div>

Umeblowanie dziecięcego pokoiku nie jest dla mamy i taty łatwym zadaniem. Sześciolatki szybko rosną i co jakiś czas trzeba wymieniać posiadane wyposażenie na większe, dostosowane gabarytem do wzrostu pociechy. Meble dziecięce mogą z zaskoczenia stać się zarzewiem pokoleniowej różnicy sądów.

Dzieci w wieku szkolnym będą chciały mieć kolorowe meblościanki, najlepiej takie, jakie stoją w pokojach przyjaciółek i

pokój dla dziecka

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

kolegów ze szkolnego podwórka. Mamusie i ojcowie preliminując zakupy, kierują się bardziej komfortem, użytecznością i wartością cenową mebli. Najpotrzebniejszym elementem wystroju wnętrza dziecięcego pokoju stają się biurko i łóżko.

Nawet dzieci, które nie uczęszczają jeszcze do zerówki, bez namawiania kreślą rysunki, malują farbami plakatowymi, oglądają obrazki w kolorowankach, a nawet uczą się już czytać i pisać. Biurko i krzesło podkładka pod krzesło obrotowe dostosowane do ich figury, zabezpieczą je przed nabytymi nieprawidłowościami postawy. Poza tym w czasie poprawnego siedzenia przy biurku dzieci wyrobią w sobie prawidłowe nawyki na całe dorosłe życie.

W łożu spędzamy prawie jedną trzecią naszej egzystencji, czyli całkiem dużo. Pamiętajmy jednak, że maluchy drzemią jeszcze dłużej. Podczas dnia rozłożone łóżko może utrudniać bieganie po pomieszczeniu, zwłaszcza tym o małej powierzchni. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom i potrzebom rodzicieli, wytwórcy mebli wprowadzili na rynek nowoczesne modele, wśród których jest także kanapa z funkcją spania. W czasie godzin nocnych pełni rolę wygodnego łóżka, a w w czasie dnia służy jako miejsce do rozrywki. Poza tym w jej wewnętrznym pojemniku na pościel umieścimy wszystkie pierzyny, poduszki i koce.

pokój dla dziecka

Autor: Kids Town
Źródło: Kids Town

Kanapa z funkcją spania może być pokryta tapicerką lub specjalnym, solidnym materiałem. To drugie rozwiązanie bywa najczęściej wybierane, bo skóropodobna tapicerka zupełnie nie pasuje do ścian dziecięcego pokoiku.

Meble dziecięce dzięki swojej żywej barwie powodują, że wygląd pokoju aż zapiera dech w piersiach. Szuflady, szafy, półeczki powinny być wytworzone ze sprawdzonych materiałów, a ostre kanty troskliwi rodziciele zabezpieczą już sami. Meble dziecięce mają jednak zawsze jedyną, poważną wadę. Kiedy ubranka nie mieszczą się już w szafce, a pięty berbecia znacząco wystają poza powierzchnię łóżka, rodziciele są zmuszeni kupić nowe sprzęty. A zrobić ze starymi? W każdym razie można je wystawić na sprzedaż korzystając z pośrednictwa powszechnie używanych serwisów z anonsami albo po prostu oddać mniej nadzianym przyjaciołom.