Natrysk czy wanna – decyzja co do sprzętu a styl życia. Społeczne aspekty stylizacji łazienki

<div style="text-align:justify">Wybór odpowiedniego urządzenia do łazienki zależy nie tylko od gabarytów naszego M, ale również od naszych upodobań, a w szczególności od tego w jakim tempie przechodzi nasze życie. A zatem prysznic czy wanna oto jest pytanie? Natrysk jest właściwym wyborem dla niedużych łazienek, należy jednak pamiętać, że jeśli posiadamy wąskie, ale długie pomieszczenie, a w dodatkowo jest ono zaopatrzone w otwór okienny na całą szerokość ściany, lepiej zainwestować w wannę. Natrysk wybierają osoby, które z jednej strony cenią sobie swój czas, z drugiej mają na uwadze zachowanie higieny. </div>

Wybór właściwego urządzenia do łazienki zależy nie tylko od wielkości naszego M, ale także od naszych upodobań, a w szczególności od tego w jakim tempie przechodzi nasze życie. A zatem prysznic czy wanna postawmy pytanie? Natrysk jest odpowiednim wyborem dla małych łazienek, trzeba jednak pamiętać, że jeśli mamy wąskie, ale długie pomieszczenie, a w dodatkowo jest ono zaopatrzone w otwór okienny na całą szerokość ściany, najlepiej zainwestować w wannę. Natrysk wybierają osoby, które z jednej strony cenią sobie swój czas, z drugiej mają na uwadze zachowanie higieny.

tutaj dowiesz się więcej

Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform
Jeśli chodzi o limity czasowe to sprawa jest prosta, szybki poranny prysznic każdego postawi na nogi, aspekty higieniczne to sprawa całkowicie inna. Podczas brania prysznica bieżąca woda spada równomiernie nigdzie się nie zatrzymując, a brodzik kabiny jest nietrudny w utrzymaniu w czystości. Trudność może sprawić tylko sama kabina (niektóre modele posiadają bardzo wiele detali, gdzie może gromadzić się brud i bakterie). W tym przypadku idealny wydaje się odkurzacz parowy, który świetnie dezynfekuje powierzchnie. Prysznic wybierają zwykle osoby zdecydowane, ceniące sobie swój czas. Wanny to urządzenia dla osób, które lubią odetchnąć po długim i męczącym dniu.

Dają możliwość na relaks i ochłonięcie dla całego ciała. Zajmującym rozwiązaniem są tu wanny narożnikowe, które świetnie sprawdzają się na niedużych powierzchniach. Dzięki temu możemy spotkać je w prawie każdym hotelu. Wanny są o wiele trudniejsze w utrzymaniu w należytym porządku i wymianie, natomiast są niezastąpione podczas kąpieli niemowląt (o wiele prościej wykąpać potomka w dużej wannie niż pod natryskiem). Te częściej wybierają osoby niekłótliwe i lubiące ciszę. Jednak jest

wanna

Autor: Madix
Źródło: Madix

też kilka innych typów.

Rozwiązaniem, które może zadowolić osoby niezdecydowane są wanny z wmontowanym prysznicem lub wanny narożnikowe – dowiedz się więcej.

Masz zamiar bliżej zbadać opisywany tu temat? Jeżeli tak, zobacz szczegóły innych tego typu materiałów. One również omawiają tę kwestię.

Jednak przy montażu tych urządzeń trzeba dobrze przeanalizować położenie poszczególnych sprzętów w łazience, tak by była ona stylowa i funkcjonalna. Pamiętajmy, że w łazience powinno znaleźć się miejsce nie tylko dla najpotrzebniejszych rzeczy, ale też na część naszej osobowości. Nawet maleńka rzecz może przydać temu pomieszczeniu intymnego charakteru, to może być muszelka z ostatniego urlopu lub flakonik ulubionych perfum.

Nasza łazienka dużo o nas mówi, otwierając jej drzwi możemy zweryfikować nie tylko to czy dbamy o porządek czy też mamy z tym problemy, ale również jak zarządzamy przestrzenią i czasem, czy dbamy o właściwy wystrój łazienki, czy może jest ona dla nas po prostu zwyczajnym pokojem użytkowym. Warto popatrzeć na to pomieszczenie z dystansu i zastanowić się co moglibyśmy w nim unowocześnić.