Natrysk czy wanna – decyzja co do sprzętu a styl życia. Społeczne aspekty stylizacji łazienki

<div style="text-align:justify">Wybór odpowiedniego sprzętu do łazienki zależy nie tylko od gabarytów naszego M, ale także od naszych upodobań, a szczególnie od tego w jakim tempie przechodzi nasze życie. A zatem prysznic czy wanna postawmy pytanie? Natrysk jest właściwym wyborem dla małych łazienek, trzeba jednak pamiętać, że jeśli posiadamy wąskie, ale długie pomieszczenie, a w dodatku jest ono zaopatrzone w otwór okienny na całą szerokość ściany, lepiej zainwestować w wannę. Prysznic wybierają osoby, które z jednej strony cenią sobie szybkość działania, z drugiej mają na uwadze czystość. </div>

Wybór właściwego urządzenia do łazienki zależy nie tylko od wielkości naszego M, ale także od naszych upodobań, a w szczególności od tego w jakim tempie przechodzi nasze życie. A zatem prysznic czy wanna postawmy pytanie? Natrysk jest odpowiednim wyborem dla małych łazienek, trzeba jednak pamiętać, że jeśli mamy wąskie, ale długie pomieszczenie, a w dodatkowo jest ono zaopatrzone w otwór okienny na całą szerokość ściany, najlepiej zainwestować w wannę. Natrysk wybierają osoby, które z jednej strony cenią sobie swój czas, z drugiej mają na uwadze zachowanie higieny.

tutaj dowiesz się więcej

Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform
Jeśli chodzi o limity czasowe to sprawa jest prosta, szybki poranny prysznic każdego postawi na nogi, aspekty higieniczne to sprawa całkowicie inna. Podczas brania prysznica bieżąca woda spada równomiernie nigdzie się nie zatrzymując, a brodzik kabiny jest nietrudny w utrzymaniu w czystości. Trudność może sprawić tylko sama kabina (niektóre modele posiadają bardzo wiele detali, gdzie może gromadzić się brud i bakterie). W tym przypadku idealny wydaje się odkurzacz parowy, który świetnie dezynfekuje powierzchnie. Prysznic wybierają zwykle osoby zdecydowane, ceniące sobie swój czas. Wanny to urządzenia dla osób, które lubią odetchnąć po długim i męczącym dniu.

Dają możliwość na relaks i ochłonięcie dla całego ciała. Zajmującym rozwiązaniem są tu wanny narożnikowe, które świetnie sprawdzają się na niedużych powierzchniach. Dzięki temu możemy spotkać je w prawie każdym hotelu. Wanny są o wiele trudniejsze w utrzymaniu w należytym porządku i wymianie, natomiast są niezastąpione podczas kąpieli niemowląt (o wiele prościej wykąpać potomka w dużej wannie niż pod natryskiem). Te częściej wybierają osoby niekłótliwe i lubiące ciszę. Jednak jest

wanna

Autor: Madix
Źródło: Madix

też kilka innych typów.

Rozwiązaniem, które może zadowolić osoby niezdecydowane są wanny z wmontowanym prysznicem lub wanny narożnikowe – dowiedz się więcej. Jednak przy montażu tych urządzeń trzeba dobrze przeanalizować położenie poszczególnych sprzętów w łazience, tak by była ona stylowa i funkcjonalna. Pamiętajmy, że w łazience powinno znaleźć się miejsce nie tylko dla najpotrzebniejszych rzeczy, ale też na część naszej osobowości. Nawet maleńka rzecz może przydać temu pomieszczeniu intymnego charakteru, to może być muszelka z ostatniego urlopu lub flakonik ulubionych perfum.

Nasza łazienka dużo o nas mówi, otwierając jej drzwi możemy zweryfikować nie tylko to czy dbamy o porządek czy też mamy z tym problemy, ale również jak zarządzamy przestrzenią i czasem, czy dbamy o właściwy wystrój łazienki, czy może jest ona dla nas po prostu zwyczajnym pokojem użytkowym. Warto popatrzeć na to pomieszczenie z dystansu i zastanowić się co moglibyśmy w nim unowocześnić.