Nawilżacze powietrza – jak z nich korzystać?

<div style="text-align:justify">Nawilżacze to świetny pomysł w czasie grzewczym, gdy powietrze w pomieszczeniach zostaje wysuszone przez grzejniki, wysycha też śluzówka.</div><br /><br /><div style="text-align:justify">Stąd prosta droga do infekcji układu oddechowego. Kłopot ów pomoże rozwiązać należyty nawilżacz .</div>

Nawilżacze powietrza jest to świetny pomysł w czasie grzewczym, gdy powietrze we wnętrzach zostaje wysuszone przez grzejniki, schnie też błona śluzowa.
Stąd już prosta droga do infekcji układu oddechowego. Problem ów pomoże rozwiązać odpowiedni nawilżacz .

budynek - fotografijka

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Wykładzina niebieska

Autor: Bolon by Missoni
Źródło: Bolon by Missoni
W jaki sposób zakupić nawilżacz i w jaki sposób poprawnie z niego korzystać? Nawilżacz jest w zimie niezrównany, pod warunkiem, iż masz pojęcia jakim sposobem z niego właściwie skorzystać. Z jakiego powodu? Śluzówka gardła oraz nosa ochrania nasze drogi oddechowe przed zarazkami, wirusami, pyłem i grzybami. Na jej powierzchni znajdują się bowiem miliony rzęsek, które wymiatają na zewnątrz (zobacz oświetlenie domu na zewnątrz) nieproszonych gości, zatem drobiny skażonego powietrza. Kiedy błona śluzowa jest zwilgotniała, system funkcjonuje sprawnie. Kiedy schnie, ruchy rzęsek ustają a do płuc trafia więcej nieczystości.
W sklepach AGD można nabyć tzw. tradycyjny nawilżacz , który pod naporem wyrzuca ciepłą parę – woda jest rozpylana w formie lekkiej mgły. Wydajność urządzenia zależy od mocy przyrządu (20-400 W) i od objętości zasobnika. Nawilżacz może zostać wyekwipowany w przeróżne rodzaje filtrów, przykładowo odwapniający wodę lub cyrkulacyjny, odpowiedzialny za efektywne rozprowadzanie cząstek wody w atmosferze. Poniektóre nawilżacze posiadają sterownik stopnia pracy oraz higrometr – urządzenie mierzące wilgoć powietrza we wnętrzu i samodostosowujące do niej pracę.

Prezentowany artykuł jest niesamowicie pasjonujący, jednak bez ociągania zobacz też ten opublikowany tu (http://iltex.pl/) w innym serwisie wpis – on również jest godny uwagi.

Nawilżacz warto postawić w środkowym punkcie pomieszczenia, na gładkiej powierzchni – nie na dywaniku albo wykładzinie. Twoje zdrowie zależy też od elektrycznych ładunków znajdujących się w atmosferze.

Rozmaite przyrządy elektryczne (szczególnie telewizory i laptopy) sprzyjają powstawaniu jonów dodatnich, które pogarszają kondycję człowieka. Korzystne są zaś ujemne jony – w naturze generowane przez słońce, fale morskie a także elektryczne wyładowania w trakcie burzy.