Nieduża toaleta: Jak tanio i wygodnie zaaranżować niewielką łazienkę

<div style="text-align:justify">Mała łazienka nie musi być kłopotem podczas aranżacji mieszkań. Co należy wiedzieć, zastanawiając się jak wyekwipować <em>niewielką</em> łazienkę?</div><br /><br /><div style="text-align:justify">Jeżeli mieszkamy w bloku nierzadko problemem jest mała łazienka.</div>

Nieduża łazienka nie musi być problemem przy aranżacji mieszkań. Co powinniśmy wiedzieć, zastanawiając się w jaki sposób wyekwipować niewielką łazienkę?
Jeżeli zamieszkujemy w bloku często kłopotem jest mała łazienka.

zabawki

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com

gust

Autor: Rogala
Źródło: Rogala
W jaki sposób zaaranżować niewielką łazienkę, by była ładna? Jakie wyselekcjonować wyposażenie umywalni? Jeśli zamieszkujemy w budynku prócz wspólnej rodzinnej toalety, umieszczonej zwykle niedaleko sypialni, konieczne będzie WC w pobliżu wejścia lub w dziennej części. Jednak jeszcze lepiej, jeżeli będzie to nieduża toaleta, w jakiej zmieści się również prysznic, półka na przybory toaletowe a także miejsce na odłożenie ubrań w czasie kąpieli. Niewielka umywalnia może być na przykład dla gości. Nieduża toaleta jeśli zamieszkujemy w domku na parterze w dziennej strefie nie jedynie zastąpi WC, lecz także rozwiąże kłopot porannych kolejek w dużej rodzinie, a w wypadku potrzeby będzie łazienką gościnną. Toaleta usytuowana blisko wejścia będzie przydatna w ciągu dnia: można tam wziąć prędki prysznic po powrocie z pracy czy po koszeniu trawy.
Jeśli rodzinna toaleta jest za mała, aby oprócz wanny zmieścić tam prysznic można umiejscowić małą umywalnię w strefie nocnej domku – przy gościnnej sypialni czy przy pokojach maluchów.

Jakie Wyposażenie toalety? W niewielkiej łazience prysznic umieszczamy w rogu pomieszczenia, a jeżeli toaleta jest wąska albo ma wnękę pomiędzy dwiema ścianami prysznic z kratką odpływową w podłodze.

Czy odczuwasz chęć na nowe podobnie interesujące artykuły? Jeśli tak, to pragniemy Cię poinformować – kliknij, zobacz, sprawdź tu dużo więcej.

Na okres kąpieli zasłaniamy owo miejsce zasłonką. Szafki do łazienki trzeba kupić w należytych rozmiarach.