Nowoczesny dom – szklane elementy dodadzą mu uroku. Zobacz, czy ten rodzaj aranżacji jest dla ciebie

szafka
Nowoczesne wnętrza można osiągnąć na co najmniej kilka sposobów. Jednym z nich jest zastosowanie konkretnych materiałów, charakterystycznych dla tego rodzaju wnętrz. Zazwyczaj jest to stal, kamień, czy szkło. To ostatnie jest zresztą modne już od dłuższego czasu.
Szklane elementy w domu nadają wnętrzom wyrafinowanego charakteru. Niemniej podstawową zaletą – zwłaszcza jeśli chodzi o takie elementy jak szklane drzwi bądź schody, jest zwiększenie przestronności danych wnętrz. Transparentne tworzywo którym jest szkło świetnie komponuje się z każdym innym tworzywem. Stąd też, bez względu na to czy to będą szafki rtv, schody, czy szafy przesuwne ze szklanym frontem – każdorazowo uzyskujemy interesujące połączenie.

Szafy przesuwane w Twoim domuCiekawie prezentują się we wnętrzach również szklane dodatki.

Gdy poznasz już dane na prezentowany temat, to polecam przeczytać (http://www.meblemwm.pl/nowoczesne-krzesla-tapicerowane-do-salonu) również inne wpisy na ten temat – one też okażą się wciągające.

Efekt zwiększa się jeszcze bardziej, jeśli szkło jest dodatkowo malowane, czy udekorowane innymi elementami. Szklane ramki na zdjęcia, figurki, czy szklane donice, przykuwają uwagę i nie zagracają przestrzeni. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza w niewielkich pod względem rozmiaru pomieszczeniach, w jakich liczy się każdy centymetr wolnej powierzchni.

szafa
Autor: Indeco
Źródło: Indeco

Rzecz jasna, tak jak o każdy materiał, także i o szklane elementy należy odpowiednio dbać. Szkło ma tendencje do porysowania. Warto również regularnie zabiegać o jego czystość, łatwo bowiem na szkle pojawiają się smugi, które niekorzystnie wyglądają, zwłaszcza w zestawieniu z kurzem. Dzisiaj można zakupić specjalne preparaty do czyszczenia tego rodzaju elementów, które nie tylko umożliwiają usunięcie zabrudzeń, ale i nadają specjalny połysk tego typu elementom, dlatego warto się w takie zaopatrzyć.

Czy taka problematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę (http://www.reling.pl/), która dotyczy omawianej kwestii, zatem niewątpliwie także Cię zainteresuje!

Meblościanki – nowoczesny wystrój!
Rzecz jasna szkło nie jest jedynym tworzywem, jakie przoduje w nowoczesnych wnętrzach, aczkolwiek dość charakterystycznym dla takiej stylistyki, stąd też warto jeśli o to chodzi decydować się na meble i elementy aranżacji pomieszczeń, które zawierają szklane dodatki. Szafki ze szklanymi wstawkami wyglądają dość elegancko, a równocześnie optycznie zwiększają pomieszczenie. Szczególnie widać to w przypadku sypialnianych szaf przesuwnych, dzięki którym wnętrze jest przestronne. Tak samo dzieje się wtedy, gdy szafa ze szklanym frontem znajduje się w przedpokoju – dzięki niej przedpokój jest dużo większy.Wejdź i zaplanuj mieszkanie