O co dzisiaj w pierwszej kolejności trzeba się zatroszczyć w dekorowaniu łazienki?

Wanna
Urządzanie łazienki to dobre pole do popisu dla osób z zacięciem dekoracyjnym. To pomieszczenie daje bardzo wiele możliwości aranżacyjnych, chociaż sporo rzecz jasna zależy od jego rozmiarów i indywidualnych możliwości finansowych. Przed rozpoczęciem prac wskazane jest zastanowić się jaką kwotę można maksymalnie przeznaczyć na udekorowanie łazienki oraz jakie elementy mają priorytetowe znaczenie i mogą być nieco droższe aniżeli pozostałe.

wanna
Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform
Zorganizowanie finansów umożliwi zaoszczędzenie sobie wielu niemiłych niespodzianek, o czym absolutnie trzeba pamiętać. Bardzo ważne są naturalnie odpowiednio dopasowane wanny. W dużych łazienkach można zdecydować się zarówno na wannę, jak i na prysznic, z kolei w mniejszych trzeba wybrać jedno z tych rozwiązań.

Wannę naturalnie można zaopatrzyć w specjalną kotarę i panel prysznicowy, dzięki czemu bez trudu zmieni się ona w prysznic. Oczywiście, jakość wanny powinna być bezspornie możliwie jak najwyższa, gdyż jest to najistotniejszy punkt każdej łazienki. Szeroki asortyment wanien proponuje marka Marconio, która jest bardzo polecana przez klientów. Ponadto, należy pamiętać, aby dopasować rozmiary wanny do wielkości łazienki. Na szczęście, dziś na rynku można odszukać małe wanny, które idealnie sprawdzą się nawet w malutkich łazienkach.

Po wybraniu wanny bądź prysznica można przejść do pozostałych elementów, na przykład umywalki, lusterka oraz szafki pod umywalkę, w której zmieszczą się wszystkie konieczne przedmioty. Jeżeli planuje się zaoszczędzić trochę dodatkowej przestrzeni, pralkę można zainstalować w kuchni. Współcześnie jest to coraz bardziej powszechne rozwiązanie. Istotna jest też kolorystyka pomieszczenia.

Ostatnim hitem mody są łazienki całkowicie białe, które wbrew pozorom łatwo utrzymać w czystości. Jeszcze niedawno w łazienkach były stosowane tylko płytki, które notabene w dalszym ciągu cieszą się bardzo dużą popularnością. Alternatywą dla nich jest dobrze przygotowane drewno, które także zyskuje bardzo wielu zwolenników. Zatroszczyć trzeba się też o szczegóły, takie jak koszyczki na kosmetyki, wszelkiego rodzaju pojemniczki albo ręczniki. Takie akcesoria można obecnie nabyć naprawdę bardzo tanio.