O jakich elementach powinno się pamiętać projektując oświetlenie i kupując lampy do swojego domu

<div style="text-align:justify">Podczas projektu swojego wymarzonego domu pamiętać należy o jednej bardzo ważnej rzeczy, którą jest oświetlenie. Wielu ludzi nie zwraca na to większej uwagi, zwyczajnie wieszając jakąś lampę zakupioną w jednym z marketów.</div>

Podczas projektowania swojego wymarzonego domu nie można zapomnieć o jednej niezwykle ważnej sprawie, którą jest oświetlenie. Wielu ludzi nie zamierza zwracać na to dużej uwagi, zwyczajnie wieszając jakąś lampę kupioną w pobliskim markecie.

A w sumie powinno się wiedzieć, że dobrze wykonane oświetlenie nie tylko bardzo ułatwi codzienne mieszkanie, ale również będzie pełnić ważną rolę dekoracyjną. Bo przecież ładnie dobrane do stylu wnętrza lampy nie tylko będą dawać jasność, ale także

Pokój

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

będą się elegancko prezentować. Do każdego pomieszczenia w domu potrzebne będzie odmienne oświetlenie, to najważniejsza rzecz, którą trzeba zapamiętać.

Na przykład w salonie przeważnie stosuje się wydajne, mocne lampy, niekiedy z paroma żarówkami i układem sterującym natężeniem światła. Świetnie będą się w tej roli sprawdzać albo żyrandole klasyczne (zobacz żyrandole stylowe) do salonu, albo modele współczesne, przeważnie zrobione ze szkła czy metalu.

Podoba Ci się ten artykuł?! To przejdź do oferty meble łazienkowe, aby zaznajomić się z dodatkowymi informacjami na omawiany temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

Jako dopełnienie oświetlenia w salonie w większości domów spotyka się lampy stojące albo komplet kilku niedużych lampek umieszczonych na ścianie.

Łazienka i kuchnia to pomieszczenia, w których przeważnie stosuje się podwójne, niezależnie działające źródła światła. W kuchni czasami można spotkać stylowe lampy wiszące, o takie mocy, aby można było wygodnie w niej pracować. Poza tym jako uzupełnienie oświetlenia w kuchni sporo osób montuje dodatkowe halogeny nad kuchennym blatem, bardzo przydatne podczas przygotowywania posiłków.

Łazienka to także miejsce, w jakim znajdują się dwa odrębne źródła oświetlenia. Pierwszym z nich jest najczęściej plafon do łazienki, dający delikatne, dość jasne światło, a drugim niewielka, ale silna lampka umieszczona zaraz koło lustra. Wybierając lampy do poszczególnych pokojów powinno się je powybierać również pod względem wzornictwa. Dzisiaj wybór lamp w sklepach internetowych i tradycyjnych jest tak duży, że praktycznie bez większego problemu każdemu powinno się udać znaleźć takie modele, jakie najbardziej będą mu pasować.