Ostry nóż, a więc bezpieczne krajanie

elementy
Wiele osób przeraża idea ostrego noża w kuchni. To zwyczajna bajda i domowy przesąd.
Jestem w stu procentach przekonany, że taki ktoś nigdy nie miał w dłoniach dobrego noża, dla przykładu kramer knives.

elementy
Źródło: pixababy.com
Jeśliby miał sposobność chwycić w rękę dzieło mistrzów kowalstwa, wywodzące się z kraju Kwitnącej Wiśni, po czym bez napięcia, pośpiechu a także, co najistotniejsze, zrażeń, ciął paręnaście minut, stwierdziłby, że nie odda noża za żadne skarby. W kuchni, wbrew pozorom, czyhają przeróżne groźby – chlapiący olej, gorąca woda, bądź wywar, grzejące się naczynia, ich uchwyty, tępe noże oraz bezmiar innych utrudnień. Tępe noże jest to jedno z najgorszych zagrożeń.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Kliknij i sprawdź (deluxm.pl/sufity-napinane-kuchnia/) koniecznie, tu znajdziesz coś, co najprawdopodobniej też jest wartościowe.

Tępy nóż łatwo jest mógł ześliznąć się z ciętego artykułu, możemy się za jego sprawą potężnie skaleczyć. Do cięcia tępym nożem potrzeba bardzo dużo energii, aby cokolwiek udało się przekroić, albo poszatkować.

Do tego dochodzi kwestia zdrowotna, o której niewielu myśli. Stępiony nóż nie jest w stanie pokroić konkretnego produktu (mięsa, warzyw, owoców, etc.) bez miażdżenia włókien, bądź struktur mikrokomórek, w jakich zawarta jest kompletna esencja tego, co krajemy – soki, wartości kaloryczne surowego półproduktu. Stępiony nóż wyciska wręcz sok na deskę. A im sporzej go wyciśnie, tym mniej wartościowy będzie posiłek. Pionierskie noże dla mistrzów kuchni – to pierwsze, co nadchodzi na myśl w czasie kontaktu z marką Miyabi 5000mcd santoku.

Wszelki z tych unikalnych noży to arcydzieło, które rzuca na kolana ostrością jak też pięknem. Trzeba jednak pomnieć, iż sprawne ich stosowanie ich wymaga troszeczkę wyczucia jak też ofiarności.