Oświetlenie do kuchni i do przedpokoju – sprawdź na interesujące nowości

<div style="text-align:justify">Gdy rozmyślamy o tym, w jaki sposób dobrać oświetlenie do mieszkania, to można mieć spore dylematy. Nie jest, bowiem łatwo dobrać wszędzie odpowiednie lampy, które będą naprawdę świetnie oświetlały pomieszczenie i w dodatku będą fajnym elementem dekoracyjnym. Bardzo często jest tak, że gdy wyobrażamy sobie całe oświetlenie w domu, to zapominamy o tym jak ważne są lampy do przedpokoju.</div>

Gdy rozmyślamy o tym, jak dobrać oświetlenie do mieszkania, to można mieć spore dylematy. Nie jest, bowiem łatwo dobrać do każdego pokoju właściwe lampy, które będą rzeczywiście świetnie oświetlały pomieszczenie i w dodatku będą ciekawym elementem dekoracyjnym. Najczęściej jest tak, że gdy projektujemy całe oświetlenie w mieszkaniu, to zapominamy o tym jak ważne są lampy do przedpokoju.

Wydaje nam się, że w przedpokoju wystarczy zwykłe oświetlenie pod sufitem, a tymczasem można byłoby trochę się postarać (pojawia się tu wiele pytań, jak np. ile światła przepuszczają lampy do przedpokoju). W końcu przedpokój to pierwsze pomieszczenie, gdzie wprowadzamy naszych gości warto, więc, żeby wkraczali do faktycznie dobrze zaaranżowanego pomieszczenia. Warto również pomyśleć konkretnie nad tym jak rozplanować oświetlenie kuchenne. W tym świecie jest bardzo dużo różnego rodzaju możliwości powiązanych z doświetleniem kuchni. Poza żyrandolem z sufitu można też brać pod uwagę oświetlenie podszafkowe. Kiedy mamy robione meble (zobacz – producent łóżek metalowych kunszt) na wymiar warto od razu wspomnieć, że będziemy zainteresowani tego typu oświetlenie. Kiedy kuchnia nie jest zamknięta dobrze pomyśleć nad jakimiś nowoczesnymi lampami umieszczonymi nad barkiem , który oddziela kuchnię od pokoju dziennego (dużo wskazówek nt. jakie powinno być oświetlenie kuchenne).

lampa

Autor: Tracy Hunter
Źródło: http://www.flickr.com

Oświetlenie dla dzieci

W pokoju naszych dzieci oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę. Każdy bowiem zdaje sobie sprawę jak dzieci boją się potworów, które skrywają się w mroku. Tak, więc oświetlenie dla dzieci musi dawać im pewną dozę bezpieczeństwa. Najlepiej nie zapominać, o tym by poza górnym oświetleniem dzieci posiadały również lampki nocne przy swoich łóżkach. Dzięki temu w każdej chwili będą mogły samodzielnie zapalić dla siebie światło. Dodatkowo powinniśmy pomyśleć o tym, żeby te nocne lampki, miały postaci z bajek, które nasze maluchy uwielbiają.

A jeśli dzieci są większe i powinny odrabiać prace domowe, to dobrze, żeby posiadały na biurkach lampki. Należy faktycznie mieć to na uwadze, bo bez takich lampek dzieci za bardzo zmęczą swój wzrok. Jak da się zauważyć faktycznie trzeba, jako rodzice nie zapominać, o tym, że przy aranżowaniu pokoju naszego dziecka powinniśmy zwrócić dużą uwagę na kwestie oświetlenia. Bo bez porządnego oświetlenia nasze dzieci nie będą chciały zasypiać w swym pokoju – jak znajdę oświetlenie dla dzieci.