Oświetlenie LED, jako pewność odpowiedniej jakości. Czy też masz takie oświetlenie czy ciągle nie możesz się zdecydować? Zobacz, że warto je wybrać

<div style="text-align:justify">To już staje się normalne, taśmy LED są coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób wybiera właśnie takie rozwiązanie, gdy wymagane jest dobre oświetlenie w domu czy w ogrodzie. Na te potrzeby reaguje rynek, ponieważ pojawia się coraz większa liczba różnorodnych modeli taśm LED. Wspólną cechą wszystkich tego typu taśm jest niesamowita elastyczność, jaka umożliwia cięcie je nożyczkami. Bardzo poważną zaletą jest także samoprzylepne podłoże.</div>

To już staje się normalne, taśmy LED są coraz bardziej znane. Coraz więcej ludzi wybiera właśnie to rozwiązanie, kiedy wymagane jest dobre oświetlenie w ogrodzie czy w domu. Na to zainteresowanie reaguje rynek, gdyż pojawia się coraz więcej różnorodnych modeli taśm LED. Wspólną cechą wszystkich tego typu taśm jest niezwykła elastyczność, która pozwala ciąć je nożyczkami. Bardzo dużą zaletą jest również samoprzylepne podłoże.

taśmy LED

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku jest bardzo wiele rodzajów taśm LED, jeśli więc preferujemy wybrać najbardziej odpowiednią powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry świetlne, jakość oraz niezbędne atesty CE i ROHS. Są one konieczne, jeśli mówimy o najlepszych jakościowcach taśmach LED.

Dużo ludzi szuka interesujących danych na ten temat wątek. Trafnym rozwiązaniem będzie wejść na nasz serwis (https://loft-shop.pl/biurka). Rzeczywiście warto! Zobaczysz, że nie pożałujesz!

Warto wiedzieć, iż taśmy LED gorszej jakości, czyli również tańsze, mimo obiecywanej żywotności (nawet do 50000 godzin) są dość podatne na przepalanie lub choćby osłabianie jasności oświecenia po latach lub nawet miesiącach użytkowania. Koniecznym działaniem jest także, ażeby zastanowić się nad przeznaczeniem taśmy. Czemu to takie istotne?

ciekawa lampa

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

Otóż, od miejsca zastosowania zależy wiele, na przykład niezbędna jasność diod, konieczność stosowania profilu do LED, szczelność lub barwa światła. Do oświetlenia funkcjonalnego, czyli schodów lub blatu w kuchni wymagane jest użycie jak najjaśniejszej taśmy LED, odmiennie jest w sytuacji, gdy pragniemy oświetlić coś dekoracyjnie, czyli sufit, ściany lub wnęki. W takim przypadku wystarczy taśma o normalnej jakości. Taśmy LED są małe i bardzo elastyczne, z tego względu też wykorzystywane mogą być w miejscach trudno dostępnych dla innych form oświetleniowych. Można więc spotkać się z ich zastosowaniem w prawie każdym pomieszczeniu domu, lecz także świetnie się odnajdują w restauracjach, hotelach czy dyskotekach, a także na zewnątrz – ogrody, podświetlenie elewacji, podjazdu. Zresztą, za pomocą taśm LED można podświetlić półki, wnęki, schody, meble, sufity czy ściany.

Taśmy LED z klasą szczelności o wartości IP65 (tak zwana taśma LED w silikonie) są najczęściej dobierane do łazienek czy łaźni, ogólnie do miejsc, w których jest wyższa niż normalnie wilgotność. Dzięki taśmie RGB przykładowo, która jest wyposażona w sterownik, można otrzymać kolorowe efekty świetlne, ustawić jeden kolor lub zaprogramować sekwencję zmian kolorów. Taki sterownik najkorzystniej dobrać w zależności od długości taśmy LED RGB oraz określonych potrzeb zastosowania. Do mieszkań standardowo wybierane są w większości przypadków taśmy o barwie białej ciepłej, rzadziej zaś, o barwie białej zimnej.