Parę słów na temat lamp. Które wybrać i na co zwrócić uwagę?

<div style="text-align:justify">Dla wielu ludzi słowo „lampa” kojarzy się najprawdopodobniej z dość nudnym urządzeniem generującym światło. Bardzo często ulokowanym koło fotela wśród innych starych mebli w pokoju naszych dziadków czy ciotki. Z uwagi na podobne skojarzenia z wczesnej młodości lub jeszcze z okresu dzieciństwa, wielu z nas unikało lamp podczas urządzania własnego domu. </div>

Dla wielu ludzi słowo „lampa” kojarzy się prawdopodobnie z raczej nieciekawym sprzętem zapewniającym światło. Zazwyczaj znajdującym się koło fotela pośród innych starych mebli w domu naszych dziadków czy ciotki. Przez takie skojarzenia z wczesnej młodości a nawet jeszcze z okresu dzieciństwa, wiele osób unikało lamp podczas urządzania własnego domu.

lampa wisząca

Autor: Dimitry B.
Źródło: http://www.flickr.com
Kojarzyły się one bowiem z czymś niemodnym, z czymś z poprzedniej epoki, czego lepiej unikać jeśli chce się mieć nowocześnie urządzone wnętrze pomieszczenia – lampy sufitowe dla dzieci.Opcjonalniekupowało się te najbardziej funkcjonalne lampy, bazując na założeniu, że są one przydatne, ale nie muszą być atrakcyjne. Dobra wiadomość est jednak taka, że w obecnych czasach lampy spełniają już nie tylko funkcję praktyczną, czyli oświetlanie pokoju i danej przestrzeni. Obecnie, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom projektantów, lampy mogą stanowić idealne dopełnienie modnego wnętrza. Obecnie ich wybór jest ogromny.

Jakie rzeczy należy rozważyć poszukując lampy dla siebie?Przede wszystkim – rodzaj pomieszczenia, w którym lampa (polecam plafon sufitowy dekorianhome) będzie zamontowana. Pczywiste jest, że lampy sufitowe dla dzieci będą przedstawiały inne wzory, niż lampy zaprojektowane z myślą o zawieszeniu w biurze. Dzięki odpowiedniemu doborowi modelu, będziemy mogli uzyskać efekt na jakim nam zależy. Niezależnie od tego czy zależy nam aby zapewnić pomieszczeniu radosny charakter (gdy urządzamy pokój dla córki), czy raczej elegancki (gdy urządzamy biuro|w przypadku biura) – lampy wiszące kuchenne.

lampa dekoracyjna

Autor: Wilfredo Rodríguez
Źródło: http://www.flickr.com
Po drugie – istotna jest wielkość lampy. Jest ona uzależniona od dwóch czynników – zarówno od metrażu pokoju, jak i jego charakteru. Przykładowo, lampy wiszące kuchenne, które montowane są przeważnie nad stołem kuchennym, powinnywisieć niżej niż lampy zamontowane w innych pomieszczeniach. Na koniec, czy lampaposiada potrzebne nam funkcje. Na przykład, można wybrać bardzo standardową lampę. Jeśli jednak zainwestujesz w nowocześniejszy model, lampa podłogowa ze ściemniaczem pozwoli nam nie tylko stworzyć intymny nastrój, jak również zredukować koszty użycia prądu – lampa podłogowa ze ściemniaczem.