Pełna harmonia między organizmem, duchem oraz umysłem wydaje się być możliwa — nawet w dzisiejszych nerwowych czasach

<div style="text-align:justify">W zdrowym ciele — zdrowy duch. Każdy Polak słyszał to porzekadło. Należy jednakże być świadomym tego, że umysł jest tu trzecim, ale nie najmniej istotnym elementem.</div><br /><br /><div style="text-align:justify">By osiągnąć w życiu spokój oraz jedność, powinniśmy dbać o to, aby na linii organizm — duch — umysł nie było najmniejszych spięć.</div>

W zdrowym ciele — zdrowy duch. Każdy Polak zna to porzekadło. Musimy jednak być świadomym tego, że umysł jest tutaj trzecim, ale nie mniej ważnym ogniwem.
Aby osiągnąć w życiu spokój oraz harmonię, musimy dbać o to, żeby na linii organizm — duch — umysł nie dochodziło do najmniejszych spięć.

klej

Autor: B Mauro
Źródło: http://www.flickr.com
gazeta

Autor: Shannon Hauser
Źródło: http://www.flickr.com
Pojęcie wellness zostało wymyślone przez amerykańskiego doktora Halberta Dunn’a w 1959 roku. Działa ono do dziś. Słowo to w obecnych czasach dosyć często używane jest przez salony SPA i przez to znaczny procent ludzi przypuszcza, że są one synonimami. Wypracowanie wewnętrznej równowagi jest powiązane z dobrym samopoczuciem. Ma na to wpływ pozytywne podejście do życia, zdrowa dieta, ale także różne ćwiczenia. Istotny wydaje się być także sport. Uprawianie jakiejś dyscypliny uaktywnia nasz organizm oraz powoduje, że zaczyna w nim działać hormon szczęścia — endorfiny. Masa międzynarodowych spółek zaczyna w obecnych czasach zauważać potencjał, który tkwi w szczęśliwym pracowniku. Jest on wydajniejszy i chętniej angażuje się w nowe projekty. Rzadziej też popada we frustrację czy spory z ludźmi. Zatem spółki troszczą się dziś nie tylko o zdrowe ciało swoich pracowników, zapewniając im pakiety do prywatnych przychodni, ale również o ich ducha oraz umysł, kiedy proponują karnety do SPA i na siłownie.

Mogą być to także imprezy imprezy okolicznościowe integracyjne, wspólne wyprawy na narty oraz troska o to, żeby w firmowej kuchni zawsze były świeże owoce i pyszne soki dla wszystkich pracowników.