Podłoga znaczącym wyróżnikiem aranżacji pomieszczeń- zdecydować się na panele czy parkiet?

<div style="text-align:justify">Przy urządzaniu pokoju, bardzo ważną rolę pełni wybór podłogi. Pojawia się odwieczne pytanie – co lepiej wybrać – panele czy parkiet? Niektóre projekty wnętrz mieszkań, aż się proszą o położenie desek - są szlachetne i mocne, w dodatku można je kilkakrotnie poddać cyklinowaniu. Z drugiej strony, panele wabią łatwością układania i pielęgnacji, są również tańsze od drewna. Decyzja jest dość ciężka i warto rozważyć wszystkie za i przeciw, przecież podłogę wybieramy na lata.</div>

Przy urządzaniu pokoju, priorytetową rolę pełni wybór podłogi. Pojawia się odwieczne pytanie – co lepiej wybrać – panele czy parkiet? Niektóre projekty wnętrz mieszkań, aż się proszą o położenie desek – są eleganckie i trwałe, na dodatek można je kilkakrotnie cyklinować. Z drugiej strony, panele nęcą łatwością układania i pielęgnacji, są także mniej drogie od parkietu. Decyzja jest nie łatwa i warto ją dokładnie przemyśleć, w końcu podłogę wybieramy na lata.

Dlaczego lepiej wybrać parkiet?

Jest materiałem naturalnym i dość uprzywilejowanym. Poza niezaprzeczalnymi walorami estetycznymi, ma inne pożądane aspekty: perfekcyjnie izoluje termicznie i akustycznie a także dostosowuje odpowiednią wilgotność w mieszkaniu. Spory wybór gatunków drewna i rodzajów parkietu, umożliwia dobranie upragnonej podłogi do stylu wnętrza. Drewno, nawet gdy się starzeje, nabiera przy tym wyjątkowej, szlachetnej patyny. Ilość rodzajów drewna dostępnych aktualnie na rynku jest bardzo duża. Począwszy od całkiem jasnych klonów i jesionów, poprzez czerwonawe wiśnie, szarawy dąb aż po ciemne wenge. Każdy z rodzajów drewna występuje w różnych wybarwieniach i tonacjach oraz rodzajach desek – od małych do całkiem sporych. Jeśli chodzi o podłogi drewniane, ceny są dość wysokie, ale efekt jest ich wart.

Kiedy zdecydować się na panele?

dekorowanie stołu

Autor: Kotlet.tv
Źródło: Kotlet.tv

Niewątpliwą zaletą paneli, jest niska cena, przez co są one w zasięgu tych, którzy mają ograniczony budżet. Pokryte specjalną warstwą zabezpieczającą, panele są odporne na wodę, ścieranie i przebarwienia wywołane słońcem. Ich pielęgnacja jest przyjemna, wystarczy je wytrzeć wilgotną szmatką.

W przypadku niedużych pomieszczeń, wystarczy jedna doba, aby ułożyć panele i od razu móc korzystać z ładnej podłogi.

Intryguje Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to bez zwłoki wejdź na ten odnośnik – to istotnie wiarygodna oferta (https://multiinstal.pl/armatura-instalacyjna/adaptery-pex-al-pex/), która jest warta Twojego zainteresowania!

Montuje się je naprawdę błyskawicznie, a dzięki podkładom niwelującym, nie musimy bać się o drobne nierówności podłoża. Panele dostępne na rynku, odtwarzają niemal wszystkie gatunki drewna, a nawet kamień, czy terakotę. Dzięki temu, z łatwością dostosujemy je do charakteru naszego wnętrza. Niestety, jedną z głównych wad paneli, jest fakt, że sztuczne powierzchnie się elektryzują, przyciągają kurz i nie są odporne na dźwięki. Jeśli jednak nie stanowi to dla nas dużego problemu, śmiało możemy wybrać tego typu podłogę. Właściwie dobrane i ułożone panele, z pewnością będą służyły nam przez wiele lat.