Pomysły na ciekawą aranżację niedużych wnętrz

<div style="text-align:justify">W dużych wnętrzach bezsprzecznie posiadamy większe pole do popisu, jeżeli chodzi o aranżację wnętrz. W przypadku małych pomieszczeń powinniśmy uważać, aby nie zagracić wnętrza za wieloma dodatkami. Nie tylko będzie to bardzo niepraktyczne, ale również nieestetyczne, wręcz komiczne. W niewielkich wnętrzach ostrożnie musimy także łączyć kolory, szczególnie te żywe i niezwykle intensywne.</div>

W sporych wnętrzach na pewno mamy większe pole do popisu, jeżeli chodzi o aranżację wnętrz. W wypadku niedużych pomieszczeń musimy uważać, by nie zagracić wnętrza zbyt wieloma dodatkami. Nie tylko będzie to niezmiernie niepraktyczne, lecz też nieestetyczne, wręcz komiczne. W niedużych wnętrzach przezornie musimy również wybierać odcienie, szczególnie te żywe i niezwykle krzykliwe.

okno

Autor: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Źródło: OKNOPLAST Sp. z o.o.

Nie znaczy to jednak, że niedużych wnętrz nie da się zaaranżować z pomysłem. Wręcz przeciwnie, pomysłów aranżacyjnych, które znakomicie będą pasować do niedużych wnętrz jest mnóstwo! Na początek należałoby zastanowić się nad tym, w jaki sposób optycznie zwiększyć nieduże pomieszczenie. Zdecydujemy się na jasne kolory kolorystkę ścian, jasne oświetlenie, oraz także lustra.

Zestawienie tych trzech rzeczy naturalnie sprawi, iż pomieszczenie będzie zdawać się większe. Jeżeli chodzi o umeblowanie, to warto zastanowić się nad meblami na wymiar. Zdołamy zamówić choćby szafy wnękowe na wymiar, które oszczędzą miejsce w mieszkaniu, a jednocześnie będą praktyczne i wydajne. Zamiast dużych, klasycznych mebli, wybierajmy mniejsze meble współczesne, jakie częstokroć są nadzwyczaj pojemne oraz nie zabierają wiele cennego miejsca. Jeśli chcemy dodać pomieszczeniu trochę oryginalności, zdecydujmy się na fototapety, które idealnie nadają się do przeróżnych wnętrz, też tych małych.

Stosownym pomysłem jest użycie fototapet przestrzennych, czyli fototapet 3d, jakie błyskawicznie rozbudują całe pomieszczenie. Fototapety przestrzenne świetnie będą wyglądać w niewielkim salonie bądź niewielkiej kuchni, nie tylko rozbudują wnętrze, lecz też znakomicie je ożywią. Więcej tutaj: .

Kolejnym interesującym pomysłem do niedużych wnętrz są puszyste, delikatne dywany. Dywan (metalowe meble do salonu) nie musi obejmować pełnej podłogi pomieszczenia, może to być drobny dywanik, który doda wnętrzu dużo uroku. Należałoby wybierać dywany w jasnych kolorach bądź ciepłych odcieniach, które spowodują, że nieduże wnętrza będą nadzwyczaj przytulne. Dla zainteresowanych tematem: więcej informacji.

przykładowa aranżacja wnętrza

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com

Zastosujemy także takie dodatki, jak na przykład gustowne świeczki, wazon z kwiatami, mała lampka na stoliku – te wszelkie malusieńkie elementy spowodują, iż wnętrze nie będzie nudne, wprost przeciwnie nabierze charakteru i niezwykłej nieszablonowości. Naturalnie pamiętajmy o tym, by wszystkie dodatki były stosowane z stosownym umiarem.