Porządki dokładniejsze niż kiedykolwiek. Taki efekt może dać odkurzanie centralne. Co powinieneś na ten temat wiedzieć?

<div style="text-align:justify">Dla wielu osób chcących posiadać schludny, wysprzątany dom odkurzanie centralne to nadal obce pojęcie. Trzeba wiedzieć, że jest to system, który – choć dużo droższy od tradycyjnego odkurzacza – posiada wiele zalet.</div>

Dla dużej liczy ludzi chcących mieć schludny, uporządkowany dom odkurzanie centralne to nadal obce pojęcie. Trzeba wiedzieć, że jest to system, który – choć dużo droższy w porównaniu do tradycyjnego odkurzacza – ma wiele plusów.

sprzątanie

Autor: [AndreasS]
Źródło: http://www.flickr.com
Co to jest centralny odkurzacz? Nie jest to pojedyncze urządzenie, jak jest w przypadku klasycznego sprzętu, ale swego rodzaju specyficzna konstrukcja. System taki składa się z części głównej, rur ssących schowanych w ścianach oraz gniazd zasysających. Aby odkurzyć mieszkanie, trzeba tylko podpiąć rurę razem z końcówką czyszczącą, a maszyna uruchomi się automatycznie. Odkurzacz centralny jesteśmy też w stanie uruchomić oraz wyłączać za pomocą przycisku umieszczonego na rączce regały warsztatowe też pilota. Tego typu urządzenie posiada dużo zalet. Jest to na pewno bezgłośna praca, co oznacza, że tylko część centralna powoduje niewielki hałas, ale dlatego, że często umieszczona jest w części przyziemnej mieszkania, nie słychać w domu jej pracy. Inne części urządzenia pracują prawie bezgłośnie.

Kolejna zaleta to odpowiednia cyrkulacja powietrza. Odwrotnie do tradycyjnych urządzeń powietrze z nieczystościami po podstawowym odfiltrowaniu jest wydmuchiwane systemem rur na zewnątrz budynku. Dzięki temu powietrze wewnątrz jest bez kurzu i zanieczyszczeń. Jest prosty w konserwacji, co oznacza, iż w prawidłowo zainstalowanych przewodach rzadko rozwijają się szkodliwe dla człowieka drobnoustroje, roztocza lub pleśń, ponieważ prędkość powietrza nie daje im się osadzać na gładkiej nawierzchni wewnątrz rur.

Jest to mechanizm dobry dla tych, którzy cierpią na alergię – odkurzacz centralny – więcej szczegółów oferty, czyści podczas swojej pracy powietrze w mieszkaniu, co obniża ilość alergenów. Na podkreślenie zasługuje także bezproblemowe użytkowanie. Odkurzanie centralne polubią głównie właściciele tych sporych domów. W odróżnieniu od tradycyjnego odkurzacza nie trzeba nic wnosić, znosić ani ciągnąć ze sobą. Trzeba jedynie podłączać wąż w kolejne gniazdka ssące.

porządki

Autor: Sjoerd Lammers street photography
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak, istnieją też i wady. Jest nią na pewno wysoka cena, ponieważ całe urządzenie kosztuje kilka tysięcy złotych. Ciężka i droga naprawa – jeżeli natomiast dojdzie do zapchania się rury na skutek niewłaściwego używania (np. sprzątania gruzu, zasysania wody), zreperowanie uszkodzenia może spowodować wiele kłopotu. Ciężki montaż w gotowym domu – jeśli zainstalowanie systemu w dopiero co budowanym budynku nie jest problemem, o tyle zamontowanie odkurzacza w urządzonym już budynku wiąże się ze sporym remontem.