Posiadamy małą łazienkę i planujemy, jakiego rodzaju płytki będą tam najlepsze? Jest na to odpowiedź

Jakie płytki są najkorzystniejsze do małej rozmiarowo łazienki? Jakie są lepsze? Małe, duże, a może mozaika? Czy dobór rodzaju płytek będzie miało wpływ na metodę ich układania? Co należy wiedzieć na ten temat?

Jakie płytki są najbardziej korzystne do niedużej łazienki? Jakie są lepsze? Małe, większe, a może mozaika? Czy wybór typu płytek będzie miało wpływ na sposób ich położenia? Co musimy o tym wiedzieć?Trzeba przyznać, iż na temat doboru płytek do małej łazienki krąży wiele mitów. Np. na forach internetowych jesteśmy w stanie przeczytać, że niezbyt duże, mozaikowe płytki źle wpłyną na przestrzeń małej łazienki. Większe natomiast mogą wymagać zbytnio dużej ilości cięć (dowiedz się więcej). Istnieje więc tego rodzaju opinia, iż w takim miejscu nie warto łączyć różnorodnych formatów i kontrastowych kolorów płytek. Ale jak jest naprawdę, jakie płytki do małej łazienki będą najlepsze?

łazienka

Autor: DEFRA
Źródło: http://www.meble.pl

Tak naprawdę do niedużej łazienki pasuje każdy rodzaj płytek. Ażeby jednak uniknąć poszatkowania przestrzeni, musimy dobrać fugę, która będzie odpowiadała kolorowi płytek. Tego rodzaju zapobieganie wprowadzeniu niepotrzebnych podziałów w pomieszczeniu z pewnością wywoła efekt jednolitej powierzchni, co może przyczynić się do lepszego wyglądu łazienki. Dostępne na rynku wzory i kolory płytek umożliwiają na zredukowanie niedoskonałości niezbyt dużej łazienki. I nie jest ważne czy mówimy o łazience z wanną, czy jest to łazienka z prysznicem. Układane pionowo prostokąty optycznie są w stanie powiększyć pomieszczenia, zaś ich poziomy układ zdecydowanie poszerzy zbyt wąskie pomieszczenie. Jest także sposób na przywrócenie proporcji zbytnio wąskiej łazienki. Jesteśmy w stanie to osiągnąć dzięki poziomemu ułożeniu jasnych płytek na trzech ze ścian, natomiast na czwartej – płytek ciemnych. Na pewno także bardzo dobrze wiedzieć, iż nieduża łazienka z pewnością nie powinna znaczyć rezygnacji z dużych płytek.

Nie jest prawdą, że są one przeznaczone jedynie dla większych pomieszczeń. Jednakże jak będziemy chcieli wybrać wielkoformatowe płytki, to musimy odpowiednio przemyśleć ich układ. Należy tak zrobić, gdyż zbyt wiele cięć jest w stanie sprawić, iż niezbyt dużo pozostanie z większego formatu płytki (kliknij). Wybór najlepszych płytek do małego pomieszczenia to tak faktycznie niezbyt proste zadanie, jednakowoż to właśnie format a także kolor mogą faktycznie odmienić małą łazienkę.

Czy prezentowany artykuł jest dla Ciebie ekscytujący? Jeżeli tak, to umieszczona tu użyteczna treść niezwykle użyteczna treść też jest warta uwagi.

Kolorystyczne kontrasty oraz nietypowe połączenia rozmiarów mogą pomóc w stworzeniu nowego wyglądu nie za bardzo dużego wnętrza.