Pracownicy – co musisz im zagwarantować? W jaki sposób zatroszczyć się o ich pozytywny nastrój w miejscu pracy?

<div style="text-align:justify">Kierujesz firmą? Jesteś dyrektorem? W związku z tym prócz zabiegania o interesy działalności koniecznie powinieneś interesować się również pracownikami. Pamiętaj, iż nie jest to jedynie Twoja dobra wola, lecz także powinność. Nawet przepisy regulują, o co trzeba się zatroszczyć i co zagwarantować zatrudnionym ludziom. Choćby wyposażenie w zakładzie pracy. W jednym z pomieszczeń powinieneś zaaranżować pokój socjalny. </div>

Zarządzasz firmą? Jesteś szefem? W takim razie prócz dbania o interesy działalności koniecznie powinieneś interesować się także podwładnymi. Nie zapominaj, iż nie jest to tylko Twoja dobra wola, lecz również powinność. Nawet przepisy regulują, o co należy się zatroszczyć i co zapewnić pracującym ludziom. Choćby wyposażenie w zakładzie pracy. W jednym z pomieszczeń powinieneś zaaranżować pokój socjalny.

suszarka do rąk

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Tam mają być urządzenia takie jak lodówka, mikrofalówka lub też czajnik. Jest to miejsce, w którym pracownicy mogą odetchnąć, zrelaksować się, udać się na chwilę wolnego. Przecież w ciągu ośmiu godzin każdy ma potrzebę zjedzenia czegoś lub Baterie domowe też napicia się kawy bądź herbaty. To jak najbardziej naturalne i Twoim obowiązkiem jest zagwarantowanie pracownikom niniejszej możliwości. Dzięki temu poziom jakości ich pracy z pewnością cię pozytywnie zaskoczy, co korzystnie wpłynie na zyski i wizerunek firmy w oczach klientów. Pamiętaj również, iż kolejną Twoją powinnością jest zagwarantowanie ekipie dostępu do czystej wody do picia – czy to w dystrybutorze, czy też w butelkach. Niestety ta kranowa się nie liczy.

Ważne jest również wyposażenie innych pomieszczeń. Choćby łazienek. Muszą być posprzątane, schludne, a także powinny się w nich znajdować produkty takie jak mydło, papier toaletowy czy też suszarka do rąk. Jeżeli chodzi o tę ostatnią to rekomendujemy producenta dyson airblade – dostępna na impreco.pl. Choć jak najbardziej urządzenie to nie jest obowiązkiem, całkowicie wystarczą ręczniki papierowe. Również wygląd pokoi biurowych jest niesłychanie ważny. Zagwarantuj każdemu z pracowników swoje biurko, wygodne krzesełko (zwłaszcza te regulowane), porządne oświetlenie, dzięki któremu praca nie będzie miała złego wpływu na zdrowie podwładnych.

łazienka

Autor: Heather Cowper
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętaj – nie jest dobrze szukać oszczędności w ludziach. W końcu oni sami doskonale zauważają, jak ich traktujesz. Jeśli się będą czuli szanowani i doceniani, to odwdzięczą Ci się pracą na wysokim poziomie, staraniami. Jeśli jednak ich zignorujesz – to będzie wręcz na odwrót, a przy pierwszej okazji znajdą inne zatrudnienie. W Twoim interesie zatem jest, aby zachować z nimi dobre stosunki.