Problemy ze snem ma coraz większa liczba osób

<div style="text-align:justify">Cały stres dnia codziennego daje o sobie znać akurat w nocy. Czasem nie możemy zasnąć niezwykle długo, czasem zasypiamy, lecz nasz sen okazuje się niespokojny i budzimy się co jakiś czas, a w rezultacie rano czujemy się maksymalnie wyczerpani.</div>

Cały stres dnia powszedniego daje o sobie znać dokładnie w nocy. Niekiedy nie możemy zasnąć niezwykle długo, nieraz zasypiamy, ale nasz sen jest niespokojny i budzimy się co jakiś czas, a w rezultacie rano czujemy się maksymalnie wyczerpani.

Salon w stylu industrialnym

Autor: Magdalenie Borowiak
Źródło: B.M. Polska Sp. z o. o.
Nie pomaga ani komfortowo ułożona poduszka, ani wietrzenie pokoju przed snem. Wszystko okazuje się niewystarczającym zabiegiem do tego, by porządnie się wyspać i wstać zrelaksowanym i w pełni sił. Po jakimś czasie sięgamy po suplementy, które pomagają spokojnie zasnąć, ale na dłuższą metę i to nie jest dobrym sposobem. Organizm przyzwyczaja się do nich i później bez nich nie zaśniemy – po co nam to? Ty też masz takie problemy? Na początku było niewygodne łóżko, potem zła poduszka, innym razem kołdra? To nie w nich tkwi Twój problem, ale w samej Tobie. Czy przed snem rozmyślasz o wszystkich pracach, jakie czekają Cię następnego dnia? Masz jakiś kłopot, może nawet błahy, ale nocą rośnie do rangi tragedii ? Takie rzeczy dokładnie zaburzają nam spokojny sen. Nie poduszka, nie łóżko, ale nasze zdenerwowanie i nieumiejętność wyzbycia się stresu. Zamiast więc co jakiś czas wymieniać wyposażenie sypialni, zapisz się na jogę, wyjdź na spacer wieczorem, lub też nawet pobiegaj – a bardzo szybko zauważysz, że rzeczywiście jest możliwe bardzo szybko zasnąć , przespać całą noc i wstać zupełnie wypoczętym. Nie myśl na wieczór o niemiłych sprawach, lecz o czymś przyjemnym.
mycie okien
Spróbuj się odprężyć przed snem, nie oglądaj filmów akcji czy horrorów – one też mogą podświadomie rozbudzić w nas niepokój.

Najwłaściwiej by było, aby telewizor zniknął z sypialni. Zobaczysz, że zupełnie nie potrzebujesz suplementów, aby niemal momentalnie zasnąć i wstać w pełni wypoczętą.