Rola luster drogowych jest nie do przecenienia, ponieważ eliminują one tzw. martwe punkty

<div style="text-align:justify">Sklepy w sieci w Polsce proponują lustra drogowe wykonane ze szkła lub akrylowe. Produkowane bywają one w wersji okrągłej lub prostokątnej i różnych wymiarach. Wykorzystywane są gdy mowa przede wszystkim o poprawie bezpieczeństwa na ulicach.</div>

Sklepy internetowe w naszym kraju proponują lustra drogowe szklane lub z akrylu. Produkowane bywają one w wersji okrągłej oraz prostokątnej i zróżnicowanych wymiarach. Wykorzystywane są gdy mowa przede wszystkim o poprawie bezpieczeństwa na ulicach.

Marmur jak perły i mała czarna

Autor: ROGALA
Źródło: ROGALA
Poprawa widoczności następuje poprzez zwiększenie pola obserwacji w miejscach, jakie cechują się ograniczoną widocznością i są uznawane za niebezpieczne. Ilość widocznych kierunków zależy od wypukłości lustra. Lustra kontrolne o kształcie półkuli gwarantują podgląd czterech dróg. Są to skrzyżowania z wysokimi drzewami czy budynkami w pobliżu, parkingi, wyjazdy z osiedli, z tuneli, trakty wewnętrzne w obiektach handlowych itp. Zadaniem luster jest wyeliminowanie tzw. martwych punktów Dzięki czemu kierowca ma szerszy obraz danego miejsca. Lustra drogowe wykonane z wykorzystaniem szkła float w zabudowie z wytrzymałego na warunki atmosferyczne tworzywa.

Dodatkowe fakty o tej tematyce pozyskasz w różnorodnych serwisach, ale znacząca witryna (http://pro-trans.wroclaw.pl/grzejniki) jest jedynie jedyna! Sprawdź nas!

Wykorzystanie folii samoprzylepnej chroni przed rozpryskiem szkła w wypadku rozbicia lustra. Cechą szczególną proponowanych luster ulicznych, okazuje się być duża wytrzymałość mechaniczna i zahartowanie na uszkodzenia a także biało-czerwone obramowanie. Lustra te wytwarzane są przez specjalistyczne firmy zajmujące się utwardzaniem a później wykonują cięcie szkła do właściwych rozmiarów.

Bywa, że lustra drogowe (glass24) produkowane są z tworzyw sztucznych, ich pozytywem w porównaniu z tymi szklanymi jest nade wszystko wytrzymałość na stłuczenia i łatwość w przewożeniu.

Do atutów zwierciadeł szklanych zalicza się duża odporność na reakcję substancji chemicznych. Ponadto szkło bezbarwne charakteryzuje najlepsza przejrzystość i duża klasa optyczna. Szklaną płaszczyzną charakteryzuje również większa twardość i wytrzymałość na zarysowania.