Sauna w mieszkaniu. O czym należy pamiętać planując saunę w domu?

lampa
Aby móc korzystać z kąpieli w saunie albo łaźni parowej, nie musisz chodzić do SPA. Saunę możesz zamontować w domu. Jednakże na prawdziwy komfort oraz relaks można liczyć tylko wtedy, kiedy dobrze zaplanujesz saunę w domu.

Pokój
Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Projektowanie sauny najlepiej zostaw fachowcowi. Starczą 1,5 mkw. wolnej powierzchni oraz 8 tys. złotych, aby saunę bądź łaźnię parową urządzić we własnym domu.

Chcesz poznać więcej analogicznych materiałów? Jeśli tak, to zobacz to uzupełniające info (http://zaplanowane.com.pl/etykiety-na-przetwory), gdyż też Cię na pewno zaciekawi.

Prace montażowe trwają ledwo jeden dzień. Ideałem byłoby zaplanować miejsce na domowe SPA już w projekcie domu. Oprócz kabiny sauny albo łaźni parowej możemy wtenczas w pobliżu zaplanować miejsce do odpoczynku i bezpośrednie drzwi na zewnątrz – bo nie ma to jak po kąpieli w saunie odpocząć na leżaku w ogródku. Świetnym momentem do zainstalowania sauny jest remont domku.

lampa
Autor: Sagaform
Źródło: Myin.pl
Łaźnię parową można zaaranżować w jakimś z pokoi, przykładowo w alkowie zwolnionej po wyprowadzce dorosłego potomka. Jeżeli jeszcze pokój będzie miał bezpośrednie wyjście na niewielki taras albo balkon, będzie idealnie.

Czy kolekcjonujesz materiały w kontekście studiowanego tematu? Jeżeli tak, to zobacz więcej w omówieniu. Ono także będzie dla Ciebie ekscytujące.

Dobrym miejscem na saunę jest toaleta. Kabina kąpielowa może zająć miejsce wanny, natomiast niewielka sauna pomieści się obok. Skośny dach nie będzie komplikacją w zamontowaniu sauny, więc adaptowane pomieszczenie może się znajdować na poddaszu. Najczęstsze błędy przy projektowaniu łaźni parowej tyczą się wentylacji. Poza niekomfortową ablucją spowodować mogą zawilgocenie pomieszczenia, a w skrajnych przypadkach przegrzewanie się elementów w środku sauny.

Powietrze musi bez przeszkód przepływać naokoło kabiny łaźni parowej i bez trudności cyrkulować w pomieszczeniu, do którego jest odprowadzane. Pomiędzy ścianami wnętrza a ściankami sauny powinien pozostać minimum paro centymetrowy odstęp.