Sauna w mieszkaniu. O czym należy pamiętać planując saunę w domu?

<div style="text-align:justify">Żeby móc skorzystać z kąpieli w saunie bądź łaźni parowej, nie musisz chodzić do SPA. Saunę można zainstalować w domku. Jednak na autentyczny relaks oraz komfort możesz liczyć tylko wtenczas, kiedy dobrze zaplanujesz saunę w domu.</div>

Aby móc korzystać z kąpieli w saunie albo łaźni parowej, nie musisz chodzić do SPA. Saunę możesz zamontować w domu. Jednakże na prawdziwy komfort oraz relaks można liczyć tylko wtedy, kiedy dobrze zaplanujesz saunę w domu.

Pokój

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Projektowanie sauny najlepiej zostaw fachowcowi. Starczą 1,5 mkw.

Ten odsyłacz do strony (https://ocieplaniepianapur.pl/nasze-uslugi/) pokaże Ci ciekawe dane na opisywany temat, które będą bardzo wciągające oraz dokładnie omówią ten wątek.

wolnej powierzchni oraz 8 tys. złotych, aby saunę bądź łaźnię parową urządzić we własnym domu. Prace montażowe trwają ledwo jeden dzień. Ideałem byłoby zaplanować miejsce na domowe SPA już w projekcie domu. Oprócz kabiny sauny albo łaźni parowej możemy wtenczas w pobliżu zaplanować miejsce do odpoczynku i bezpośrednie drzwi na zewnątrz – bo nie ma to jak po kąpieli w saunie odpocząć na leżaku w ogródku. Świetnym momentem do zainstalowania sauny jest remont domku.

lampa

Autor: Sagaform
Źródło: Myin.pl
Łaźnię parową można zaaranżować w jakimś z pokoi, przykładowo w alkowie zwolnionej po wyprowadzce dorosłego potomka. Jeżeli jeszcze pokój będzie miał bezpośrednie wyjście na niewielki taras albo balkon, będzie idealnie. Dobrym miejscem na saunę jest toaleta. Kabina kąpielowa może zająć miejsce wanny, natomiast niewielka sauna pomieści się obok. Skośny dach nie będzie komplikacją w zamontowaniu sauny, więc adaptowane pomieszczenie może się znajdować na poddaszu. Najczęstsze błędy przy projektowaniu łaźni parowej tyczą się wentylacji. Poza niekomfortową ablucją spowodować mogą zawilgocenie pomieszczenia, a w skrajnych przypadkach przegrzewanie się elementów w środku sauny.

Powietrze musi bez przeszkód przepływać naokoło kabiny łaźni parowej i bez trudności cyrkulować w pomieszczeniu, do którego jest odprowadzane. Pomiędzy ścianami wnętrza a ściankami sauny powinien pozostać minimum paro centymetrowy odstęp.