Specyfika okien wizytówką każdej gospodyni

obrazek - mieszkanie
Żadna z pań nie wyobraża sobie własnego mieszkania bez pięknych firanek i zasłon. Wizerunek okien jest wizytówką każdej gospodyni. Wybierając firany do salonu, najwięcej możliwości odszukamy w doskonałej bieli, bądź écru.

obrazek - mieszkanie
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak w rozmaitej ofercie rynkowej nie brakuje też firanek ciemnych, czy w kolorowe wzorki. Natomiast to, jak się ułożą na oknie i ile wysiłku trzeba będzie włożyć w ich efektowny wygląd, jest zależne od typu użytego surowca.

Firanki – trzy grzechy główne
Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER

mocny i porządny żakard pasuje do wnętrz w stylu klasycznym dzięki różnorodnemu wzornictwu. Poprawnie przepuszcza światło, szczególnie jeśli wybierzemy tkaninę o gęstym splocie, bądź z dużymi deseniami. Pranie żakardowych firan nie nastręcza nazbyt wielu komplikacji, można czynić to w pralce w niskiej temperaturze z co najwyżej delikatnym wirowaniem.

Jeśli interesuje Cię opisywana tematyka, to poczytaj także pozostałe informacje na ten temat. Będą równie wciągające i zapadną Ci w pamięć na długi czas.

I jednakowo jak markizety, nie ma konieczności ich prasować, wystarczy mokre zawiesić w oknie, a wyprostują się same pod swoim obciążeniem. Organtyna to niezwykle efektowna, połyskująca i przezroczysta tkanina.

Zaaferowały Cię informacje zamieszczone w tym miejscu? Jeżeli tak, to kliknij tu oraz odkryj stronę, która także Cię się spodoba.

Przepuszcza dużo światła, co jest dużą zaletą przede wszystkim w pomieszczeniach niedoświetlonych – nowy wpis na ALENA.

Koronki są misternie wplatane w delikatne desenie i pasują zwłaszcza do pomieszczeń umeblowanych antykami, gdyż podobnie jak one kosztują dużo. Lata temu z powszechnego użycia ręcznie plecioną koronkę wyparła zdecydowanie tańsza gipiura. Ta ostatnia to też wersja koronki klockowej, częstokroć wykorzystywana do wykańczania firan.
Czasami szersza gipiura może być zagospodarowana jako firanka w kuchni. Wbrew pozorom, o wyborze tkaniny na firankę nie decyduje tylko jej wygląd i charakter wnętrza. Liczy się też funkcjonalność.