Sposoby na efektowne stosowanie fototapet w aranżacji wnętrz

<div style="text-align:justify">Dekorowanie wnętrz to trudna sprawa, którą czasami powinno się zostawić do rozwiązania dekoratorowi. Jeżeli jednak chcemy samodzielnie nadać jakiemuś wnętrzu pazura to powinniśmy rozejrzeć się nad odpowiednim rozwiązaniem – zdecydować, czy wolimy malowanie ścian, klejenie tapety, a może fototapetowanie? </div>

Urządzanie wnętrz to pracochłonna kwestia, którą czasami warto przekazać do rozwiązania specjaliście. Jeśli jednak mamy ochotę sami nadać jakiemuś wnętrzu wyrazistości to musimy rozejrzeć się nad stosownym sposobem – wybrać, czy chcemy malowanie wnętrza, tapetowanie, a jednak klejenie fototapety?

dekoracje ścienne

Autor: Demural
Źródło: Demural
Ta ostatnia forma daje najbogatsze pole manewru, sposób na niebanalność w całości i jest stosunkowo tania, jak na nowoczesne i designerskie rozwiązanie.

Z pomocą dobranej fototapety da się wykonać sztuczki – stworzyć iluzję tego, że pomieszczenie jest większe, wyższe, szersze lub zwyczajnie ciekawsze. Dopasowanie niebanalnego formatu fototapety na wymiar – piękne fototapety na wymiar, wpływa także na atmosferę. Urządzanie wnętrz z wykorzystaniem takiej opcji jest więc świetnym rozwiązaniem dla zdecydowanych osób, które mają w planach ożywić wnętrze (kratki wentylacyjne łazienkowe) własnego domu. Co najistotniejsze fototapety nie są dzisiaj tak wysokobudżetowe, jak były jeszcze kilka lat wcześniej. Dziś za drobne pieniądze mamy możliwość zamówić fototapety na wymiar, które idealnie wtopią się w nasze mieszkanie. Aktualnie mamy też takie możliwości produkcji, poprzez które fototapeta staje się produktem całkowicie eko , a jednocześnie bezpiecznym dla zdrowia. Ze względu na to da się ozdabiać zdjęciami także pokoje dziecięce. Dzięki realistycznemu odzwierciedlaniu realnej jakości na wydrukach wielkoformatowych, możemy przenosić się w zupełnie odmienne miejsce.

salon

Autor: Demural
Źródło: http://demural.pl
Fototapety na wymiar wykonywane są tak, aby spełniać swoje cele np. zdjęcia z poziomymi pasami optycznie poszerzą wnętrze, natomiast te, na których ułożenie pasów będzie w pionie, sprawią, że pomieszczenie jest wyższe. Idealnie dopasowana fototapeta doda świeżego wyglądu nawet bardzo niewielkiemu wnętrzu. Ściany przy zabudowie kuchennej ozdobione barwnymi roślinnymi obrazami lub fototapetą w tematyce jedzenia świetnie odda serce tego miejsca. W sypialni warto zaszaleć, instalując za wezgłowiem łóżka fototapetę w zebrę, która perfekcyjnie uatrakcyjni sypialnię zaaranżowaną w czerni i bieli, lub przepięknie czerwone kwiaty, które nadadzą temu miejscu nastroju. Dzięki fototapecie mamy możliwość przemienić pokój dziecka w bajkową krainę, jeśli jedynie zainwestujemy w fototapetę w smoki, postacie z baśni lub zabawkowe zwierzątka. Fototapety na wymiar to też sprawdzony sposób na personalizację naszego biura, z powodzeniem stosuje się je także w aranżacji klubów lub knajp.