Stylowy parawan kominkowy i przydatny separator do popiołu

<div style="text-align:justify">Ogrzewanie kominkowe cieszy się w dzisiejszych czasach coraz większym zaciekawieniem i renomą w porównaniu do innych metod ogrzewania. Bezspornie nie raz każdy z nas marzył o miłym wieczorze z kubkiem ciepłej herbaty spędzanym właśnie przy kominku w toku gdy na dworze panuje chłód oraz ziąb. Taki widok naturalnie nie raz gościł w marzeniach niejednej osoby.</div>

Ogrzewanie kominkowe cieszy się obecnie coraz większym zaintrygowaniem i popularnością w porównaniu do innych metod ogrzewania. Bez wątpliwości nie raz każdy z nas marzył o przyjemnym wieczorze z kubkiem ciepłej herbaty spędzanym właśnie przy kominku podczas gdy na dworze przeważa chłód i mróz. Taki widok na pewno nie raz gościł w marzeniach niejednej osoby.

Kominek

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame
Wygrzewanie się przy kominku posiada naprawdę ogromny urok, w przeciwieństwie do wygrzewania się przy kaloryferze. Na szczęście teraz każdy z nas zdoła mieć w domku ogrzewanie folie grzewcze pod panele kominkowe oraz cieszyć się pięknem domowego ogniska. Niemniej jednak posiadanie kominka wiąże się z wielką odpowiedzialnością, bowiem powinno się zachować dobre środki bezpieczeństwa.

Masa osób posiadających kominek stosuje nieraz parawan kominkowy, który zezwala na idealną osłonę przed iskrami. Zwrot, że jedna iskra zdoła spalić cały las jest z pewnością znane każdemu z nas. Jedna iskra na dywanie też może wyrządzić ogromne szkody w domu a także narazić domowników na wielkie ryzyko.

Wobec tego parawany kominkowe – kliknij tutaj – są wręcz koniecznym elementem dla właścicieli kominków, szczególnie tych otwartych. Parawan kominkowy zdoła być również dobrą obroną przed przybliżaniem się do kominka, przyda się w domach, w których są małe dzieci albo zwierzęta. Dodatkowo oprócz funkcji praktycznej są one interesującym elementem aranżacyjnym, ponieważ charakteryzują się stylem i oryginalnym designem.

Kominek

Autor: Elizabeth Krumbach
Źródło: http://www.flickr.com
Równie pożytecznym urządzeniem jest separator do popiołu – Kaminer. Jest to narzędzie, jakie służy do zbierania popiołu, sadzy czy wielu innych przeróżnych zanieczyszczeń, jakie wydobywają się z kominka. Jest on bardzo nietrudny w obsłudze, i przy tym niezmiernie skuteczny, separator do popiołu pasuje praktycznie do wszelkiego odkurzacza, co powoduje, że czyszczenie popiołu trwa istotnie krótką chwilę.

Mając kominek musimy liczyć się z tym, że tu i ówdzie zdoła pojawić się brud czy sadza, dlatego powinno się zaopatrzyć się w separator, który uprości nam sprzątanie i spowoduje, że brud nie będzie roznosił się po całym domu.