Szafy jako najistotniejsze meble w domu – Poznaj parę najlepszych propozycji

szafa pod schodami
Szafa jest jednym z najistotniejszych sprzętów w każdym mieszkaniu. Dziś producenci proponują obszerną paletę szaf, różniących się zarówno wymiarem, kolorystyką, jak i formą.

Szafy wnękowe
szafa z ubraniami
Autor: Megan
Źródło: http://www.flickr.com

przystosowane są do potrzeb zamawiającego.

Jeśli po przeczytaniu prezentowanego tekstu będziesz chciał poszerzyć dane na opisywany wątek, to pomocne omówienie (https://tendina.pl/zaslony-firankowe) niesłychanie Ci może pomóc – chodź i zobacz!

Tworzone są na wymiar, to znaczy że idealnie dostosują się do miejsca. Nie ma kłopotu z brakującymi, czy sterczącymi elementami. Tworzywa, z jakich są stworzone, również leżą w gestii zamawiającego. Drzwi mogą być przesuwane, bądź rozwierane w standardowy sposób. Zawartość takiej szafy, czyli każde półki, komory, bądź wieszaki ustala nabywca. Zobacz naszą propozycję: Powinno się je dobrać do własnych wymogów. Każda półka ma możliwość posiadać różny rozmiar, a wieszaki potrafią być umieszczone na różnych stopniach. To bardzo wygodne ze względu na zróżnicowanie wymagań. Fronty szafy wnękowej robi się z niezwykle różnych tworzyw, między innymi z płyt laminowanych, wiórowych, drewnopodobnych pokrytych okleiną, mat naturalnych takich jak rattan i bambus, mat skóropodobnych, z różnego typu szkła, luster również innych surowców dostępnych na specjalne zamówienie. Co ważne, realne jest łączenie dwóch, lub więcej surowców w jednym skrzydle, na przykład płyty laminowanej i szkła.

szafa z lustem
Autor: Steve Larkin
Źródło: http://www.flickr.com

Wykończeniem frontów są stalowe, lub aluminiowe profile, jakich ukształtowanie i kolor jest możliwość przystosować do frontów. Taką szafę jest możliwość wyeksponować, albo dyskretnie ukryć. Wyeksponowana okaże się widocznym fragmentem wnętrza i jego dekoracją. Taki rezultat można uzyskać dzięki zastosowaniu tworzyw rzucających się w oczy, na przykład lakierowanych płyt, czy też odbiegających kolorystycznie od reszty wnętrza. Szafę można też wbudować we wnętrze, w taki sposób, by nie zwracała na siebie uwagi, na przykład projektując fronty w odcieniu ściany, bądź powtarzając na nich ten sam wzór co na ścianie.
Wolno stojące szafy to wypróbowane rozstrzygnięcie. Jest możliwość nabywać je w częściach, a później na własną rękę montować w domu. Zapłacimy dużo mniej aniżeli za skończony wyrób. Współczesne, nowoczesne szafy zaskakują ciekawymi podejściami. Drzwi sterowane pilotem to jedna z ciekawostek technicznych. Modułowy rozkład szafy zezwala na dowolną transformację jej części.