<div style="text-align:justify">Jak zaaranżować toaletę, aby była funkcjonalna, a aranżacja toalety nawet po paru latach nie sprawiła wrażenia przestarzałej? Rozpocznijmy od wyboru płytek na ściany i na podłogę łazienki.</div>
W jaki sposób urządzić toaletę, żeby była funkcjonalna, zaś aranżacja łazienki nawet po paru latach nie sprawiała wrażenia anachronicznej? Rozpocznijmy od doboru płytek na ściany i na posadzkę łazienki.
Płytki do łazienki z ceramiki, czy też kamień w toalecie? A może drewniane posadzki do łazienki? Czym są płytki (szczegóły tutaj gres podłogowy) rektyfikowane? Płytki łazienkowe (glazura, terakota) nadadzą ton umywalni. Zastanawiając się, w jaki sposób wyekwipować umywalnię, musimy pamiętać o tym, żeby łazienkowe płytki dobrać do wielkości umywalni, typu sprzętów łazienkowych jak też stylu wnętrza. Jeżeli zależy nam, ażeby łazienka była przytulna i klasyczna, najlepiej, jeżeli terakota i glazura będą utrzymane w stonowanych barwach oraz wzorach. Takich, które nie znużą się szybko. Idealne będą łazienkowe płytki w kolorach natury: ciepłe brązy, odcienie szarości. Jeżeli nie jesteśmy całkiem przekonani do drewna w łazience (drewniane podłogi), które doskonale pasowałoby do klasycznej aranżacji umywalni, można wybrać łazienkowe płytki naśladujące wzór usłojenia egzotycznych gatunków, jak przykładowo merbau.

Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli podoba ci się klasyczna biała terakota, można poszukać płytek do łazienki w niepowszedniej formie – np. wąskie, prostokątne płytki – takowa terakota sprawdzi się w toaletach o małym metrażu.
W zestawieniu z dużymi lustrami oraz płytkami w standardowych wymiarach, wizualnie powiększy toaletę. Z kolei kontrastowe zestawienie białych łazienkowych płytek z barwnymi dekorami jest propozycją dla osób nieznoszących nudy w toalecie.