Umywalnia w nowoczesnym stylu i jej nowatorskie aranżacje

<div style="text-align:justify">Łazienka w nowoczesnym stylu musi być obszerna. Panuje w niej minimalizm aranżacyjny. Jeśli nie jest widna, wielkie tafle zwierciadeł wizualnie zwiększają pomieszczenie. O klimacie toalety przesądzają płytki ścienne jak też podłogowe o nowoczesnym wyglądzie, które intrygująco odbijają światło oraz nadadzą całemu pomieszczeniu blasku. </div>

Umywalnia w stylu nowoczesnym powinna być obszerna. Dominuje w niej minimalizm aranżacyjny. Kiedy nie jest widna, duże tafle luster optycznie zwiększają wnętrze. O klimacie toalety decydują płytki ścienne a także podłogowe o nowoczesnym wyglądzie, które intrygująco odbijają światło jak też przydadzą całemu wnętrzu blasku.

łazienka z toaletą

Autor: Bit Boy
Źródło: http://www.flickr.com
Ceramika sanitarna, zaczynając od umywalki aż po wannę, cechuje się prostą, harmonijną linią. W nowoczesnej łazience parawany nawannowe (dużo interesujących rozwiązań) zestawiają się z metalowymi elementami. Wszelkie elementy wystroju umywalni nie przytłaczają wnętrza. Coraz to chętniej stosuje się wielobarwne umywalki lub bidety, baterie łazienkowe, nawiązujące do silnych kolorów ścian i posadzki – tak jak tutaj. Kluczowe znaczenie ma oświetlenie, które przez wykorzystanie różnych podejść wydobywa szczegóły a także uwydatnia proporcje pomieszczenia. Klimat buduje również oświetlenie: techniczne reflektory, plafony przy zwierciadle czy halogeny sufitowe.

Nowoczesny a zarazem nastrojowy styl zaakcentuje w łazience również światło ledowe ponad wanną. Umywalnia miła, kojarząca się z naturą to miejsce w jakim można się zrelaksować jak też wyciszyć. Toaleta w stylu eko łączy się z przyrodą. Panuje w niej harmonia aranżacyjna, która będzie służyć wyciszeniu oraz odpoczynkowi. Użycie tradycyjnych półproduktów, takich jak: drewno, skała, len albo tektura podkreślają wierność inicjatywy ochrony środowiska oraz mają wywoływać odczucie bliskości z przyrodą. Dominują proste, oszczędne w formie meble (Duży narożnik z funkcją spania) jak też delikatne, praktycznie niedostrzegalne wzornictwo. Typową cechą stylu eko jest monochromatyczna gama barw: rozbielona szarość, subtelna zieleń, przydymiony błękit bądź odcień surowego drewna.

Kiedy pragniemy wprowadzić mocniejszy akcent, na pewno sprawdza się barwy ziemi, brąz albo zieleń. Istotne znaczenie we wnętrzu ma również światło naturalne. W toalecie ekologicznej nie ma miejsca na przeciwieństwa. Musi być prosta i „czysta”, aczkolwiek nie szpitalnie sterylna. Eko oznacza naturalnie, z tej przyczyny pojawia się skała, drewno oraz stonowane kolory inspirowane przyrodą. Z tej przyczyny okna nierzadko pozbawione są firan, zasłon oraz rolet. Do najentuzjastyczniej stosowanych podejść aranżacyjnych należą: podłogi z nieheblowanego, surowego drewna (np. ze śladami po kornikach), wykładzina lub dywan z wełny, maty z naturalnego kauczuku z włóknami juty.