Urządzamy sypialnię w stylu nowoczesnym

<div style="text-align:justify">Alkowa jest twym domowym schronieniem, miejsce ukojenia. Bez względu na to, który kierunek aranżacyjny wyselekcjonujesz - współczesny, romantyczny, orientalny czy awangardę - <em>jedno musi być pewne:</em> alkowa musi być jak ze snów!</div>

Alkowa jest twym domowym schronieniem, miejsce intymności. Bez względu na to, który kierunek aranżacyjny wyselekcjonujesz – nowoczesny, romantyczny, wschodni bądź awangardę – jedno powinno być pewne: nasza alkowa powinna być niczym ze snów!

wygodna łazienka

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
W sypialni spędzamy trzecią część życia, zatem to najważniejsze pomieszczenie w naszym domu. Musi być komfortowa, śliczna, nieomal ekskluzywna. A na pewno musi odzwierciedlać nasza indywidualność. Dla tych, jacy uwielbiają być na topie. Geometryczne kształty, minimalistyczna forma, i nic prócz tego. Tak wygląda styl nowoczesny. Nie odnajdziemy tu nostalgicznej toaletki, rzeźbionych sprzętów. Ogromna przestrzeń, nowoczesne meble (zobacz stolik rtv dębowy) jak też gra nasyconych odcieni – w ten sposób wygląda nowoczesna sypialnia. Zdawać by się mogło, że monotonnie? Nic w wyższym stopniu błędnego.
sofy

Autor: Associated Fabrication
Źródło: http://www.flickr.com

Zdecydowane zabarwienia zapewniają doznanie pełnego wyrazistości wnętrza. Nie bój się intensywnych zabarwień, takich jak czerwień, brunatny, zieleń. Kiedy mieszkanie wydaje się nam nadto ponure, wtenczas zawsze możesz ożywić je na przykład jasną podłogą. Kolorystyczne kontrasty w tego typu aranżacjach grają dosyć ważną rolę. Jeśli nie lubimy ciemnych kolorów na ścianach, wtenczas wyselekcjonujmy jasne barwy (biel, piaskowy, popiel), jednak nie zapomnijmy o kontrastowych sprzętach, podłodze czy też dodatkach. W alkowie istotną funkcję odgrywa oświetlenie, które nadaje wnętrzu intymności. Warto zatem zrezygnować ze światła centralnego.

Zamiast tego należy zdecydować się na lampy nocne skupiające blask na ścianie. Światło musi być łagodne, o ciepłej barwie. Rzecz jasna, o ile urządzamy alkowę w nowoczesnym stylu, wtenczas takie także muszą być lampy.