Urządzanie i ozdabianie domu w stylistyce shabby chic

<div style="text-align:justify">Na Ziemi istnieje bardzo dużo rozmaitych stylów urządzania domów i mieszkań. Poza tym możliwe jest zestawianie różnych stylów ze sobą, uzyskując czasami niezwykle nowatorskie rezultaty. Ostatnio przykładowo rosnącą popularnością cieszą się style pozostające w zupełnej opozycji do minimalistycznej stylistyki nowoczesnej. Style te posiadają różne nazwy, należy do nich między innymi shabby chic. </div>

Na świecie istnieje bardzo dużo różnego rodzaju stylów urządzania domów i mieszkań. Ponadto możliwe jest zestawianie rozmaitych stylów ze sobą, otrzymując niekiedy bardzo nowatorskie połączenia. Ostatnio na przykład rosnącą popularność zdobywają style pozostające w zupełnej sprzeczności do minimalistycznego stylu nowoczesnego. Style te mają zróżnicowane nazwy, należy do nich między innymi shabby chic.

shabby chic

Autor: STARS FOR EUROPE
Źródło: STARS FOR EUROPE
Styl ten jest niezwykle łatwy do zidentyfikowania, gdyż pomieszczenia urządzone według jego założeń są za każdym razem niemal takie same. Z uwagi na kolory i tkaniny chętnie wykorzystywane w tego rodzaju domach mówi się, że styl ten jest wyjątkowo kobiecy. Faktycznie w ten sposób swoje wnętrza i domy najczęściej urządzają panie. Jest to styl romantyczny, nawiązujący do poprzednich epok, wykorzystujący powtarzalne motywy.

Prezentowany tekst totalnie Cię wciągnął? Jeśli tak, to zafascynuje Cię także oryginalna publikacja (http://www.nihilnovistudio.com/akcesoria-zero-waste), która ma podobne dane.

Najbardziej typową cechą niniejszego stylu są wykorzystywane barwy. Najczęściej stosuje się białe meble i dodatki, lub też w kolorach jak najjaśniejszych i pastelowych.

Stylowe meble i ozdoby

Jak ogólnie wiadomo, zasadniczym elementem wystroju każdego mieszkania są meble. Pełnią one funkcję zarówno praktyczną, jak i związaną z estetyką. Meble shabby chic mają się odznaczać w pierwszej kolejności etetyką – . Ich barwy to zwykle biel, często wykorzystywany jest również blady róż. Najbardziej specyficzne jest jednak to, że wykorzystywane meble mają wyglądać na stare. Rzecz jasna najkorzystniej jest, gdy są to

shabby chic

Autor: Faylyne
Źródło: http://www.flickr.com

prawdziwe produkty sprzed lat. Jeżeli jednak nie ma się do takich dostępu, wykorzystuje się meble celowo stylizowane na stare.

Shabby chic w rozmaitych wnętrzach

Omawiany styl może być skutecznie wykorzystywany właciwie w każdym pomieszczeniu. Na przykład bardzo dobrze sprawdza się w pokojach dziecięcych, szczególnie jeżeli jest to dziewczynka. Wówczas kolor bladoróżowy będzie jak najbardziej odpowiedni. Styl shabby chic również doskonale sprawdza się w sypialniach. Tam najczęściej stosowane są duże łóżka z ramami z metalu, zazwyczaj białe i w starym stylu. Obok łóżka można ustawić komody, które dzięki zastosowaniu dużej ilości warstw farby wyglądają na stare.