<div style="text-align:justify">Czy malarz powinien mieć ukończone studia, żeby zdobyć uznanie? We współczesnym świecie <strong>oczywiście</strong> nie ma takiej konieczności, a jednak wielu młodych ludzi kandyduje na uczelnie artystyczne.</div>
Czy malarz musi mieć ukończone studia, żeby zdobyć uznanie? We współczesnym świecie absolutnie nie ma takiej konieczności, a jednak wielu młodych ludzi składa papiery na kierunki artystyczne.
Wydaje się, że chociaż nie są one koniecznością, pomagają w karierze i pozyskaniu publiczności.
Perfekcyjny kandydat na kierunek artystyczny musi być po pierwsze utalentowany. Nie jest to jednak jedyny warunek. Studiujący malarze powinni wyróżniać się stereotypowo „nieartystycznymi” cechami. Wśród nich powinno się wymienić zdyscyplinowanie, regularność, rzetelność. Malarze oprócz zdolności na pewno potrzebują także pracowitości. Bez tego wszystkiego ciężko jest wyobrazić sobie ukończenie niełatwych studiów i dalszą artystyczną karierę. To fakt, spora część zajęć odbywa się w pracowniach malarskich, w których pod okiem profesjonalnych artystów rozwija się technikę, kreatywność, a także próbuje nowych rzeczy. Malowanie jest oczywiście sporą częścią programu studiów, lecz nie jest ono wyłączną jego częścią. Studia malarskie nie zapewnią nikomu talentu, ale na pewno powinny wesprzeć w jego rozwoju.

Źródło: http://www.flickr.com

Źródło: http://www.flickr.com
Co istotne, zdobywa się na nich podstawową wiedzę w innych dziedzinach artystycznych. Kształcą także w obszarach teoretycznych. Dzięki nim można wykształcić pewnego rodzaju erudycję, na przykład w dziedzinie historii sztuki. Historia sztuki lub lodówki sklepowe na napoje malarstwa są tak istotne, żeby malarze potrafili się poruszać w spuściźnie przeszłych lat. Ich prace mogą wóWCzas nawiązywać do innych dzieł i wchodzić z nimi w subtelne relacje.
Kierunek malarski bez wątpienia da wgląd w środowisko artystyczne, pozwoli z jednej strony je poznać, z drugiej nabyć wobec niego pokory. Może pokazać, że zawód artysty, zazwyczaj nie oznacza życia lekkoducha.
Da niepowtarzalną sposobność rozwoju, ale i da szansę odkrycia i przekraczania indywidualnych granic.
Czy mając to wszystko w pamięci, warto przemyśleć studia malarskie? Jeśli w aspirujących artystach tkwi prawdziwa miłość do sztuki, niewątpliwie powinni przynajmniej sprawdzić ofertę uczelni artystycznych.