W jaki sposób dobrać meble ogrodowe? Odpowiadamy na to pytanie!

<div style="text-align:justify">Meble ogrodowe najlepiej kupować poza sezonem, ponieważ ich ceny są wtedy najniższe. Wiele osób jednak zaczyna szukać ich za późno, widząc nagle wydłużające się, ciepłe dni. Wówczas powinno się być już gotowym na to, że prawdopodobnie nie kupimy wyposażenia ogrodu w promocji.</div>

Meble ogrodowe najlepiej nabywać poza sezonem, gdyż ich ceny są wówczas niewysokie. Wiele osób jednak zaczyna szukać ich zbyt późno, widząc nagle wydłużające się, gorące dni. Wówczas powinno się być już gotowym na fakt, że raczej nie nabędziemy wyposażenia ogrodu okazyjnie.

stolarz

Autor: Duka
Źródło: Duka
Bo zima oraz jesień to pory, w jakich najlepiej nabyć meble ogrodowe Jelenia Góra nie jest wyjątkiem – także tam można kupić je okazyjnie owym czasie.
taboret

Autor: Ryan Dickey
Źródło: http://www.flickr.com
Przy końcu wiosny i latem warto raczej skupić się na wyszukiwaniu umeblowania odpowiadającego nam jakością i wypatrywać okazji, ponieważ mogą one pojawiać się niespodziewanie. Niekiedy zakup kilka dni zbyt wcześnie skutkuje rozczarowaniem, że jednak przepłaciliśmy.
Na jakość powinno się zwracać uwagę zawsze, bo dopiero solidnie wykonane, dobre gatunkowo meble mają prawo uchować się więcej niż jedno lato. Ogród nie jest pokojem, gdzie głównie intensywne użytkowanie wpływa na stan mebli – na zewnątrz najczęściej większą rolę mają różne warunki pogodowe.
Dlatego przed kupnem pomyślmy, jak meble będą używane. Czy będą chowane na noc i przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi? Jeśli wątpi się w swoją regularność sprzątania (akcesoria do sprzątania) ogrodu, lepiej nie pakować pieniędzy w delikatniejsze zestawy ratanowe czy wiklinowe. Bez wątpienia mają one swoje zalety, nie zniszczą się także po jednej nocy pod gołym niebem, ale nie liczmy na to, że będą nam służyć przez dekady. Zamiast nich możemy wybrać obiekty plastikowe, które bywają bardzo ładne, a przy tym są zwykle lekkie i nietrudne do złożenia. Ma to znaczenie, gdy mają być często chowane lub przemieszczane. Wtedy meble ogrodowe drewniane i z metalu mogą okazać się niewygodne, chociaż te ostatnie, zwłaszcza wykonane przez sprawdzonych producentów, są chyba najtrwalszym wyborem.

Sprawdźmy tylko, czy zostały powleczone są farbą przeciwkorozyjną. Drewno także może służyć nam lata.
Bez znaczenia, jaki typ mebelka nabędziemy, przy właściwej pielęgnacji będzie służyć nam dużo dłużej, niż się spodziewaliśmy.