W jaki sposób można zastosować szkło w swoim domu?

<div style="text-align:justify">Myślisz nad nowoczesnymi rozwiązaniami we własnym domu? Musisz mieć na uwadze modny dzisiaj materiał, którym jest szkło. Szkło w domu, jeżeli tylko jest właściwie obrobione, pozwala na uzyskanie fantastycznego charakteru lokum, w którym mieszkamy. Jak można je zastosować?</div>

Zastanawiasz się nad nowoczesnymi rozwiązaniami w swoim domu? Powinieneś rozważyć ceniony współcześnie materiał, którym jest szkło. Szkło w domu, jeśli tylko jest odpowiednio obrobione, pozwala na uzyskanie fantastycznego charakteru lokum, w którym mieszkamy. W jaki sposób można je wykorzystać?

Pokój

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym ze sprawdzonych zastosowań są szklane ściany wewnątrz mieszkania. To niewątpliwie niebanalne rozwiązanie, jakie trudno będzie znaleźć u sąsiadów. Decydują się na nie tylko odważne osoby, pragnące urządzić swoje mieszkanie ze smakiem. Nie musisz się martwić, iż szkło stwarza jakieś zagrożenie. Jest bezpieczne, nawet, gdy mamy małe dzieci. W razie jego rozbicia rozpada się na tysiące drobin, których krawędzie są nieostre. Szkło można ponadto przyozdobić interesującymi elementami graficznymi, co da niesamowity efekt. Taką szklaną ścianą można odgrodzić od siebie poszczególne pokoje, tym samym zapewniając im przejrzystość oraz jasność.

Szkło w domu da się też zastosować w postaci szklanych drzwi. Zwykle są to drzwi pojedyncze, w jakich używane jest hartowane szkło, niezrównanie odporne. W zależności od rodzaju szkła, można wybrać szkło przezroczyste, barwione, matowe, a także laminowane, jakie nadaje pomieszczeniu

Sypialnia

Autor: Ben Heinrich
Źródło: http://www.flickr.com

niespotykanego wyglądu. Na drzwi można nanosić dowolne fotografie bądź grafiki, które dopasujemy do określonego wystroju. Jeżeli mamy dom czy dwupoziomowe mieszkanie, możemy pozwolić sobie na balustrady ze szkła. Są one dużo prostsze do wyczyszczenia niż normalne balustrady, a dodatkowo gwarantują nowoczesny wygląd oraz dają poczucie przestrzeni.

Szklane rozwiązania warto też zastosować w kuchni, m.in. w postaci szklanych ław, blatów kuchennych bądź paneli, które są znacznie bardziej użyteczne niż zwyczajna glazura. To sposób na minimalistyczną aranżację powierzchni, która jest idealnie gładka i nie zostawia smug w trakcie ich mycia. Nie będziesz mógł sobie wyobrazić powrotu do terakoty, szczególnie, że zakładanie paneli kuchennych ze szkła jest też dużo prostsze i czystsze. wybierając szklane detale w swoim domu, najważniejsze jest znaleźć firmę, która potrafi we właściwy sposób je obrobić i używa wyłącznie atestowanych tworzyw. Szkło poSzkło (sprawdź na dzbanek filtrujący szklany)spełniać wysokie normy jakościowe, wyłącznie wtedy będzie bezpieczne.