W jaki sposób najlepiej urządzić sypialnię? Na jakie elementy trzeba zwrócić uwagę, żeby było ładnie

<div style="text-align:justify">Sypialnia jest oazą relaksu – doskonale zaaranżowana i urządzona daje poczucie bezpieczeństwa. Aranżując ją możemy zadbać o zorganizowanie nastroju służącemu relaksowi oraz skompletować wspaniałe, funkcjonalne wyposażenie.</div>

Sypialnia jest miejscem odpoczynku – dobrze zaaranżowana i urządzona daje poczucie bezpieczeństwa. Planując ją możemy zadbać o zorganizowanie nastroju pomagającemu relaksowi oraz wybrać odpowiednie, funkcjonalne wyposażenie.

salon

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Meble jakie powinny pojawić się w naszej sypialni to: łóżko, szafki, stoliki nocne oraz komoda i szafa – do przechowywania naszej garderoby i bielizny. Niezwykle ważne dla tworzenia nastroju jest również oświetlenie oraz kolorystyka środka i mebli (zobacz materac sprężynowy kieszeniowy) – do tych elementów również powinniśmy przyłożyć szczególną uwagę. Do wyposażenia kolejnego zaliczyć można toaletkę, kominek oraz lustro. Łóżko jest jednak najważniejsze. To w nim spędza się mnóstwo czasu więc bez względu na panujące możliwości i hity sezonu nie odstępujmy od zasady, że łóżko ma być wygodne. Zarówno łóżko jak i materac to inwestycja na lata, więc powinien zostać bardzo dobrze przemyślany.

Łóżko musi mieć wymiar dostosowany do najwyższej śpiącej w nim osoby – wysokość osoby + co najmniej 20 cm. A ponieważ łóżko zazwyczaj zajmuje główną część sypialni, powinno się także doskonale prezentować. Do małych pomieszczeń zdecydujmy się na mebel w jasnym kolorze. Stelaż i rama muszą być solidne i stabilne. Polecana najmniejsza szerokość łóżka dla 2 osób to 140 cm, wygodne jest 160 cm, a ideał to 180 – 200 cm szerokości. To jest zależne naturalnie od rozmiarów sypialni. Z obu stron łóżka musi być około 70 cm niezagospodarowanej przestrzeni. Nawet jeżeli przynajmniej wydaje się to niemożliwe, trzeba próbować – może kosztem szerokości materaca. Z punktu widzenia wygody spania i wspaniałego samopoczucia w tym pomieszczeniu, powinniśmy ustawiać łóżko szczytem wezgłowia do ściany a także tak, by leżąc mieć możliwość obserwować drzwi.

łóżko

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy żeby nasza sypialnia stała się znacznie bardziej wyrazista,mamy szansę jedną ścianę np. tą, do której zacznie przylegać wezgłowie łóżka, malować intensywnym kolorem, nałożyć interesujący wzór lub pokryć tapetą. Jeśli tylko mamy taką możliwość warto do sypialni wstawić fotel, w którym wygodnie i w skupieniu pozwoli czytać ulubione książki. Gdzie to wszystko kupić? Doskonały sklep meblowy posiada wszystkie niezbędne detale,aby stworzyć wspaniałą atmosferę w sypialni. Tego rodzaju sklep znajdziesz w wielu miastach, na przykład Kraków.