W jaki sposób odpowiedni dobór oświetlenia może wpływać na zwykłe życie w domu czy mieszkaniu.

kryształowy żyrandol
Właściwe oświetlenie środka domu czy mieszkania ma ogromne znaczenie przy normalnym, codziennym życiu. Wiele osób mało zwraca uwagę na to, jakiego rodzaju ma w domu lampy, nie mówiąc już o takiej rzeczy, jak projekt oświetlenia. Po prostu kupują oni takie lampy, jakie im się zwyczajnie podobają i montują je tam, gdzie wydaje im się że będzie najlepiej.

A w rzeczywistości dzięki ogromnej ilości różnych lamp możliwości jest dużo więcej, dzięki właściwemu rozplanowaniu ich w poszczególnych pomieszczeniach można uzyskać dużą wygodę oraz praktyczność. Przykładowo w kuchniach i łazienkach doskonale sprawdzają się podwójne źródła światła. Podstawowe wiesza się przy suficie, w środku pomieszczenia, i są to najczęściej niewielkie żyrandole albo plafony. Za to druga lampa oświetla wybraną część pomieszczenia, przy łazienkach będzie to okolica lustra, a w kuchniach blat roboczy, na którym przygotowuje się posiłki. Takie dodatkowe oświetlenie jest niezależnie włączane, dzięki czemu jest to bardzo wygodne rozwiązanie w codziennym użytkowaniu.
żyrandol
Autor: HarshLight
Źródło: http://www.flickr.com

Parę źródeł światła sprawdza się także w innych pomieszczeniach. W sypialni z reguły także będą zamontowane lampy na górze, takie jak żyrandole stylowe, ale gdy ktoś zechce przed spaniem poczytać książkę, to po ich zapaleniu może być za jasno. Zdecydowanie bardziej sprawdzą się do tego celu na przykład stylowe lampki nocne, zamontowane przy samym łóżkach i świecące dyskretnym, punktowym światłem.

Również w tradycyjnym salonie, gdzie królują różne wersje żyrandoli, w tym coraz bardziej popularne żyrandole z wentylatorem, coraz częściej można zobaczyć niewielkie kinkiety albo lampki przy telewizorze, które także da się niezależnie od górnego oświetlenia załączać.

Zaabsorbował Cię ten tekst? Zobacz i sprawdź meble stylowe do salonu koniecznie, tutaj znajduje się coś, co z pewnością też będzie równie ciekawe.

Dzięki tego typu rozwiązaniom nie trzeba cały czas świecić górnych lamp, oświetlających wszystko w pomieszczeniu, ale da się załączyć jedynie to, co będzie w danej sytuacji niezbędne. Przez to można będzie zaoszczędzić sporo na opłatach, a poza tym znacznie przyjemniej i wygodniej mieszkać.