W jaki sposób przyrządzić ścianę z płytek przedstawiających cegłę? Parę rad.

<div style="text-align:justify">Ozdobną ścianę z cegły powinno się wymurować na przestrzeni stawiania miejsca zamieszkania. Jednakże nieraz wtenczas, kiedy mury są już podniesione z <strong>innych</strong> budulców, bezproblemowo osiągnąć podobny efekt. Tworzone dzisiaj płytki zręcznie imitują cegłę a do tego są ogromnie wzięte.</div>

Dekoracyjną ścianę z cegły najdokładniej wymurować w trakcie budowania mieszkania. Jednakże niekiedy wtedy, kiedy mury są już wzniesione z innego rodzaju materiałów, nietrudno uzyskać pokrewny efekt. Przygotowywane aktualnie płytki zręcznie imitują cegłę a do tegoż są wybitnie powszechne.

Na obecną chwilę motyw, który zapewniają nam płytki (IN-STONE > polecana strona) imitacja cegły jest ogromnie popularny i daje spektakularny rezultat. Można się zdecydować na okładzinę z płytek z gładkiego, odpornego na wodę plus brud klinkieru bądź szablonowej ceramiki. W sprzedaży fabrykantów znajdują się też co krok elementy kształtowe do rozwiązania w narożnikach, co daje złudzenie rozległego ceglanego muru, intensywna imitacja starej cegły.

zobacz cegłę na stronie in-stone

Autor: PolskieOkna.pl
Źródło: PolskieOkna.pl

Niektórzy niekiedy docinają do danej grubości płytek rozległe zabytkowe cegły, które w następnej kolejności przyklejają do muru. Osiągają dzięki temu ładną, ciekawą nawierzchnię. Jednakże jest to fabrykacja dosyć czasochłonna, wymagająca dużej czułości i cierpliwości. Płytki, jakie przedstawiają motyw taki jak imitacja starej cegły, posiadają nierówną powierzchnię oraz niejednolitą barwę.

Podoba Ci się tego typu tekst? To świetnie, jeśli masz ochotę poznać coś tak samo atrakcyjnego, to zapewne zainteresuje Cię też wiarygodna witryna.

Ściana, do której chcemy przykleić płytki imitujące cegłę, musi być regularna i wypoziomowana. Wszelkie dysproporcje po zestawieniu płytek będą niezmiernie zauważalne.

Dziś już wiadomo, że płytek okładzinowych utworzonych z cegły nie winno się rozmieszczać w położeniach zawsze narażonych na kontakt z wodą, na przykład dopieszczać nimi ściany natrysku. Są co prawda niezbyt nasiąkliwe, ale mogą pokazać się na nich nieładne wykwity.