W jaki sposób się przygotować do prac remontowych w łazience, jak najlepiej zaplanować wnętrze tego pomieszczenia.

<div style="text-align:justify">Łazienka to najtrudniejsze i najbardziej kosztowne do urządzenia domowe pomieszczenie, pomimo że zajmuje najmniej powierzchni. Jednak jej całkowity remont będzie się wiązał z paroma dniami prac i wydatkami co najmniej kilkunastu tysięcy. Dużą część kosztów zajmuje sama robocizna, szczególnie jeśli na początku konieczne będzie pozbycie się starej glazury, także nowe płytki kosztują sporo pieniędzy. Do tego dojdzie położenie wszystkich instalacji, kupno WC, umywalki i wanny, a także wszystkich potrzebnych akcesoriów. </div>

Łazienka to najtrudniejsze i najbardziej kosztowne do urządzenia domowe pomieszczenie, mimo że zajmuje najmniejszą powierzchnię. Lecz jej kompletny remont będzie się wiązał z paroma dniami robót i kosztami przynajmniej dziesięciu tysięcy złotych. Dużą część kosztów zajmuje robocizna, zwłaszcza jeżeli początkowo niezbędne będzie pozbycie się starych płytek, również same płytki kosztują sporo pieniędzy. Do tego dochodzi położenie wszystkich instalacji, kupno WC, umywalki i wanny, a także wszystkich koniecznych drobiazgów.

Wanna

Źródło: rhode.com.pl/category/14/wanny
Jeśli pozbiera się to wszystko, to faktycznie podana wcześniej suma wcale nie jest bardzo wygórowana, a im łazienka (zobacz szafka z umywalką) będzie większa, tym trzeba więcej środków na to zaplanować. Ogromnie istotną kwestią w czasie planowania remontów w łazienkach będzie zatrudnienie solidnych fachowców, którzy to zrobią. Tu wiele osób robi duży błąd decydując się na przypadkowe, najtańsze znalezione osoby. Niebezpieczeństwo przy tym jest takie, że tacy fachowcy mogą popsuć swoją pracę, z tego też powodu dużo lepszym rozwiązaniem jest znalezienie ludzi, którzy wszystko zrobią jak należy, nawet za nieco wyższą cenę.

Toaleta

Autor: Melissa Wilkins
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas planowania łazienki trzeba pamiętać o paru istotnych sprawach. Płytki na ściany i podłogi powinny być dobrane do oczekiwań i preferencji domowników, ale równocześnie należy uwzględnić ich wielkość do rozmiaru pomieszczenia. Przy ustawianiu wszystkich sprzętów istotne jest, szczególnie w ciaśniejszych pomieszczeniach, aby był łatwy dostęp do wszystkiego, jeżeli do umywalki będzie trzeba się przeciskać pomiędzy ubikacją a pralką, to na pewno taka łazienka nie będzie funkcjonalna. W dobrze zaprojektowanych łazienkach bardzo mogą się przydać różne akcesoria łazienkowe, dzięki którym da się znacznie przyjemniej funkcjonować (kliknij w link po dodatkowe informacje). Przykładowo przy dzieciach świetnie sprawdza się deska samoopadająca, którą można swobodnie puścić, a dzięki wbudowanym amortyzatorom nie upadnie ona z hukiem (zobacz więcej na stronie na stronę i dowiedz się więcej). Sklepy oferujące wyposażenie wnętrz są pełne tego typu sprzętów, więc jeśli ktoś ma możliwości, to można się temu przyjrzeć w poszukiwaniu jakiś ciekawych pomysłów.