W jakim stylu urządzić kuchnię?

<div style="text-align:justify">Kuchnia to przestrzeń do gotowania i rodzinnych spotkań. Oprócz tego służy za spiżarnię i stanowi miejsce do przechowywania domowych przetworów. Urządzając ten pokój musimy nie zapominać o tych cechach. </div>

Kuchnia to miejsce przygotowywania posiłków i przebywania w rodzinnym gronie. Dodatkowo jest spiżarnią i stanowi schowek do przechowywania domowych przetworów. Planując to pomieszczenie musimy nie zapominać o powyższych cechach.

meble w kuchni

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno pomogą nam studia zajmujące się projektowaniem kuchni pod wymiar. Pomysł, by skorzystać z ich usług jest warty rozważenia, jednak jest dość drogi. W przypadku gdy mamy do czynienia z wyjątkowo małym i nieustawnym wnętrzem, musimy wręcz użyć tego rozwiązania. Podając konkretne wymiary pokoju i nasze potrzeby fachowcy rozrysują meble, projektując ich każdy, najdrobniejszy nawet detal. To ważne jeżeli zadajesz sobie pytanie jak zaaranżować kuchnię.

stylowa kuchnia

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy mamy bardziej powszechnymi wymiarami kuchni warto zakupić gotowe meble, takie, które,będzie w naszym guście. Po wybraniu modułów, pozostaje nam już tylko wymierzyć jakiej wielkości są luki, które nam pozostały i dorobić dwie – trzy szafki pod wymiar. Jest to rozwiązanie znacznie mniej kosztowne (nawet kilkukrotnie).

Gdy poradziliśmy sobie z meblami, pozostaje nam zakupić sprzęt AGD. Podstawowe wyposażenie to kuchnia z piekarnikiem, okap oraz zamrażarka. W zależności od wybranej typu mebli możemy zabudować je, albo kupić wersje wolnostojące. Dość powszechnymi sprzętami, które znajdziemy w każdym mieszkaniu są mikrofalówka i robot kuchenny.

Musimy jeszcze zdecydować, gdzie zrobimy jadalnię – w większych domach często mamy możliwość przeznaczenia nań osobnego pomieszczenia. W przypadku mieszkania w bloku, bądź kamienicy musimy to miejsce wkomponować albo w salonie, albo w kuchni właśnie. Zależnie od powierzchni proponujemy przeznaczyć na nią jeden z kątów, w którym postawimy niewielki stół z czterema krzesłami.

Wszystko gotowe! Teraz tylko należy powiesić firanki, na parapecie ustawić skrzynkę ze świeżymi ziołami, zapełnić meble garnkami, zastawą stołową. Wiele z koniecznych przedmiotów – solniczkę, pieprzniczkę i inne kuchenne bibeloty możemy odkryć w wersjach kolorowych, co sprawi, że kuchenne wnętrze (polecamy również lustra na wymiar) będzie ciepłym pomieszczeniem, w którym każdy zechce przebywać.