Wanna – relaks i odpoczynek dla każdego

<div style="text-align:justify">Wielu ludzi jest zdania, rozpoczynając remont łazienki, że znalezienie właściwej wanny nie będzie stanowić dla nich żadnego problemu. Jednak kiedy zaczynają szukać, to nagle się okazuje, że znalezienie odpowiedniego modelu wcale takie łatwe i proste nie jest. A rzeczywiście jest w czym wybierać, producenci oferują tak duże bogactwo wzorów i rozmiarów, że na samo obejrzenie wszystkiego trzeba zarezerwować sporo czasu. Dodatkowo wybierać można pomiędzy wannami akrylowymi, które cieszą się największą popularnością, a wykonanymi ze stali. </div>

Wiele osób twierdzi, zaczynając remont łazienki, że wybranie odpowiedniej wanny nie powinno stanowić dla nich żadnego problemu. Jednak kiedy rozpoczynają szukanie, to okazuje się nagle, że znalezienie najlepszego modelu wcale tak łatwe i proste nie jest. A rzeczywiście jest w czym wybierać, wytwórcy oferują tak duże bogactwo wzorów i rozmiarów, że na samo obejrzenie wszystkich trzeba zarezerwować sporo czasu. Poza tym wybierać można między wannami akrylowymi, które cieszą się największą popularnością, a wykonanymi ze stali.

wanna

Autor: Coram Poland
Źródło: Coram Poland
Wanny z akrylu są produkowane w paru różnych wersjach. Oczywiście sprzedaje się najwięcej wanien prostokątnych, o długościach nawet do dwóch metrów. Dzięki szerokiej ofercie rozmiarów dobrać można wymiar wanny do praktycznie każdej łazienki. Lecz sama decyzja o prostokątnej wannie do dopiero wstęp do dalszych wyborów.

Akryl to materiał, z którego można wykonywać skomplikowane kształty, i dlatego też akrylowe wanny mają dość zróżnicowane środki. Na przykład Wanna Cersanit Virgo 160×75 S301-046 ma kształt wewnątrz z niezaokrąglonymi krawędziami, jest przy tym bardzo głęboka i pojemna, lecz wiele modeli ma łagodniejsze owale i krzywizny. Tu należy pomyśleć nad swoimi potrzebami, jeżeli ktoś lubi długo odpoczywać w kąpieli to powinien znaleźć wannę, w jakiej będzie się mógł wygodnie położyć.

W obszerniejszych łazienkach bardzo dobrze mogą się sprawdzić wanny narożne. Z reguły potrzebują one nieco więcej miejsca niż wanny prostokątne, ale za to lepiej wykorzystują przeważnie niezagospodarowane rogi w pomieszczeniu. Narożne wanny z powodu swojego kształtu mają szersze i wygodniejsze wnętrze, co na pewno docenią osoby lubiące odpoczynek w wodzie, a jednym z najpopularniejszych modeli tego typu jest Cersanit.

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis drzwi z dostawą w 7 dni lubuskie, w którym są tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie przydatne.

Mimo niewielkiej długości posiada ona prawie 200 litrową pojemność, dzięki temu kąpiel w niej jest bardzo wygodna. Za to jeśli ktoś nie lubi akrylu i woli nietypowe rozwiązania, to może go zainspirować bardzo ciekawa Wanna Kaldewei Classic Duo Oval 180×80 291200010001, zrobiona w całości z wysokogatunkowej stali.