Wszystko na temat akcesoriów łazienkowych

<div style="text-align:justify">W ramach nabywania elementów łazienkowych łatwo o dokonanie niewłaściwego zakupu. Rynek jest zalewany tanim towarem z Chin, który charakteryzuje się niską jakością wykonania i niewielką odpornością. Na szczęście w Polsce jest duża liczba producentów, którzy troszczą się o jakość własnych wyrobów i zadowolenie użytkowników. Różnica w kosztach nie jest tak duża, jak mogłoby się początkowo wydawać. Odszkodowanie za zniszczone ściany sąsiada jest wielokrotnie większe, niż cena solidnie wykonanego kranu lub baterii prysznicowej. Nieustanne reperowanie zepsutych drzwi do prysznica bywa też irytujące.</div>

Podczas kupowania elementów do łazienki łatwo o dokonanie nietrafionego zakupu. Rynek jest zalewany niedrogim wyposażeniem chińskim, które wyróżnia się niską jakością wykonania i słabą trwałością. Na szczęście w Polsce działa wielu producentów, którzy dbają o jakość swoich wyrobów i zadowolenie klienta. Różnica w cenie nie jest tak wielka, jak mogłoby się początkowo wydawać. Zadośćuczynienie finansowe za zalane mieszkanie sąsiada jest o wiele większe, niż cena solidnie wykończonego kranu lub baterii prysznicowej. Stałe naprawianie zepsutych drzwi do prysznica bywa równie irytujące.

Główne elementy

Autor: Coram Poland

Do podstawowego wyposażenia łazienki zalicza się krany, baterie, umywalki, klozet i kabiny prysznicowe (kabiny na wymiar Szklarz.net) bądź wanny. Wyposażenie opcjonalne jest najczęściej stosowane w pomieszczeniach o nowoczesnym wystroju – grzejniki łazienkowe, bidet i inne tego typu. W małych pomieszczeniach jednym z najbardziej istotnych elementów jest bateria prysznicowa. Na rynku można spotkać dużo typów baterii, największe zaufanie klientów zyskały sobie te wyposażone we wkład z ceramiki. Ten dodatek ma izolować baterię od wrzątku i redukować zagrożenie oparzeniem w czasie kąpieli. Bardzo istotny jest też materiał, z jakiego jest wyprodukowana bateria. Na tych wykonanych z plastiku często tworzy się kamień. Niezwracającym uwagi, ale ważnym dodatkiem jest także przycisk do spłukiwania. Te niedrogie po krótkim czasie się zużywają i wymagają wymiany. Uzytkownicy cenią sobie przycisk spłukujący Grohe, który z uwagi na wysoką jakość wykonania zazwyczaj służy długo. Tutaj więcej asortymentu tego producenta. Elementy tego producenta charakteryzują się także atrakcyjnym wyglądem. To bardzo elegancki element do łazienki.

Pomocne wskazówki

Wybierając właściwe dodatki, powinno się pamiętać by wszystkie one były dopasowane do siebie wizualnie. Nowoczesna umywalka nie będzie się dobrze prezentować z kranem ze staromodnymi, miedzianymi kurkami. Nowoczesne umywalki i zlewy: Źle dobrane wyposażenie łazienki może rzucać się w oczy i frustrować. Łazienka jest miejscem relaksujących kąpieli, nie warto by jakiś niepasujący detal wywoływał irytację właściciela. Jeśli nie jest się pewnym wyboru dopasowanych dodatków, można poprosić o pomoc dekoratora wnętrz.