Wybieramy dodatki do łazienki

<div style="text-align:justify">W łazience ważna jest funkcjonalność, którą gwarantują podstawowe sprzęty jak umywalka, toaleta, prysznic. Aczkolwiek na funkcjonalność jak i klimat łazienki wpływają także dodatki, a dokładniej akcesoria łazienkowe.</div><br /><br /><div style="text-align:justify">Akcesoria do łazienki powinny ją doskonale uzupełniać, a nie tworzyć wrażenie przepełnienia.</div>

W łazience istotna jest funkcjonalność, którą zapewniają podstawowe sprzęty jak umywalka, toaleta czy prysznic. Jednakże na funkcjonalność jak i klimat łazienki wpływają także rozmaite dodatki, a konkretnie akcesoria łazienkowe.
Dodatki do łazienki powinny ją idealnie uzupełniać, a nie tworzyć wrażenie przepełnienia.

Autor: Fiat
system

Autor: Vsevolod Knyazev
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego właśnie przy ich wyborze trzeba kierować się następującą zasadą – albo kupujemy akcesoria z jednej linii, albo dopasowujemy poszczególne przedmioty w taki sposób, aby tworzyły spójną aranżację, wpisywały się w styl naszej łazienki jak i całego mieszkania. W odróżnieniu do dodatków do salonu czy sypialni, w przypadku akcesoriów do łazienki najważniejszą rolę odgrywa funkcjonalność. Jakie zatem akcesoria muszą znaleźć się w każdej łazience?
kredyt

Autor: centralniak
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością w każdej łazience ważne są tekstylia. prócz mięciutkich ręczników, mile widziany jest dywanik, na którym możemy postawić mokrą stopę. Taki dywanik jest niezwykle praktyczny, eliminuje ryzyko poślizgnięcia się przy wychodzeniu z wanny bądź prysznica, a równocześnie stanowi dekoracyjny element wystroju. Warto zwrócić uwagę, aby wszystkie tekstylia (zobacz więcektekstylia do domu) były w podobnych wzorach oraz wpływały na przytulność wnętrza. Akcesoria łazienkowe, akcesoria łazienkowe które kojarzą się z właściwie każdą łazienką to także dozowniki do mydła, mydelniczki oraz kubki na szczoteczki. W tym przypadku najlepiej wybrać komplet. Do wyboru jest wiele wzorów, dzięki czemu możemy wybrać idealny zestaw, który będzie stanowił ozdobę łazienki.

Ponadto w każdej łazience konieczne są wieszaki do ręczników, uchwyt na papier toaletowy oraz szczoteczka do czyszczenia WC – te akcesoria również powinny być dopasowane – chromowane, ceramiczne, z elementami szklanymi bądź plastikowe. Najczęściej łazienka służy także jako pralnia, a zatem konieczny jest kosz na brudna bieliznę. Niezbędny jest również kosz na śmieci, który pozwoli utrzymać w łazience porządek.