Wybieramy oryginalny stolik do pokoju w Twoim mieszkaniu

Rodzina przy stole jadalnym
Nowoczesny design i dobre wykonanie to cechy, którymi najczęściej kierujemy się, wybierając meble do salonu dziennego. Stylowy mebel może nie tylko być użyteczny, ale także efektownie wyglądać i tym sposobem stanowić ciekawy element wystroju wnętrza.

Szklany stolik
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Na przykład niepozorny stolik kawowy lub oryginalna ława, mogą prezentować się wyjątkowo gustownie nawet w minimalistycznej przestrzeni. Tego typu meble to zazwyczaj niezastąpiony element każdego kompletu wypoczynkowego. Naturalnie mogą być zrobione z różnorodnych materiałów i zaprojektowane w ten sposób, by swoim kształtem wzbogacić aranżację salonu. Blat może być zrobiony z drewna, plastiku lub szkła hartowanego. Szkło to znakomity materiał do tego typu mebli, ponieważ sprawia, że są one transparentne i lepiej wkomponowują się w przestrzeń salonu. Oczywiście stoliki szklane to nie tylko element salonu.

Równie chętnie wybieramy tego typu meble (pokój młodzieżowy) do ogrodu czy na taras.Warto pamiętać, że szkło znacznie efektowniej współgra się z aluminiowymi elementami niż drewnianymi. Obecnie popularne są także oryginalne stoliki, wykonane ze szkła niehartowanego, które można swobodnie naginać w procesie produkcji. Dobrana grubość materiału gwarantuje jego trwałość w trakcie użytkowania. Wysoka jakość i elegancja produktu

Drewniany stolik w pokoju
Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com

sprawiają, że tego typu designerski w salonie wygląda wyjątkowo niebanalnie (zobacz ). Szklane stoliki doskonale wyglądają w zestawieniu ze skórzanąsofą. Przeważnie tego typu modele pasują do jasnych, przestrzennych wnętrz w nowoczesnym stylu. Jeśli preferujemy ciepły klimat i komfortowe materiałowe kanapy, zdecydowanie powinniśmy zamówić w sklepie stacjonarnym lub internetowym stolik drewniany.

Na pewno wybierając stolik do salonu, bądź też typową ławę, dobrze jest oprócz na estetykę, zwrócić uwagę również na jej funkcjonalność. Wtedy można wybrać model z dodatkową półką, na której można trzymać bieżącą prasę czy inne przedmioty, które chociaż nie zawsze muszą być na wierzchu, to jednakże wolimy je mieć pod ręką. W tym przypadku, drewno czy też plastik dają znacznie więcej możliwości, ponieważ można je dowolnie kształtować. Poza tym, jako dosyć popularne materiały, są także tańsze niż szkło niehartowane, które wymaga użycia nowoczesnych technologii produkcji. Stad też producenci częściej posiadają w swojej ofercie stoliki do salonu z drewna lub lakierowanej sklejki. Te ostatnie można już nabyć po stosunkowo niewielkich cenach i chociaż wyglądają całkiem nowocześnie, to jednak należy pamiętać, że są to produkty niskiej jakości i są mniej solidne.