Z czego wykonać zabudowę kominka – przydatne wiadomości

Zabudowę kominka możemy zrobić z wielu przeróżnych towarów. W sklepach budowlanych bez kłopotu odszukamy to, co będzie nam konieczne do zabudowy kominkowej. Musimy pomnieć o tym, żeby wybierać półprodukty dobrej jakości. Kominek powinien być trwały i niepalny, koniecznie musi znamionować się solidnością na niezmiernie duże temperatury.

Zabudowę kominka możemy wykonać z wielu rozmaitych towarów. W sklepach budowlanych bez problemu odnajdziemy to, co będzie nam potrzebne do zabudowy kominkowej. Powinniśmy pamiętać o tym, aby dobierać półprodukty dobrej jakości. Kominek ma obowiązek być trwały oraz niepalny, potrzebnie musi znamionować się solidnością na ogromnie wysokie temperatury.

kadr - dom

Autor: Guillaume Baviere
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli interesuje nas najlepsza zabudowa kominka może być przyrządzony z płyt styropapa gipsowo kartonowych – kliknij w link . Artykuł ten pozwala na zabudowanie kominka w przeróżnych kształtach, przykładowo owalnym, prostokątnym lub kwadratowym. Decydując się na to rozwiązanie, powinno się pamiętać o tym, by zastosować płyty o powiększonej odporności na ogień – są one oznakowane symbolem F.

Kominek możemy obudować także cegłą. Cegła bardzo poprawnie akumuluje ciepło, cechuje się wolnym nagrzewaniem, a także wolnym stygnięciem, dzięki czemu nawet po wygaśnięciu ognia, przez jakiś czas będzie efektywnie oddawała ciepło do pomieszczenia. Warto zastosować cegły klinkierowe, jakie mają miłą, gładką nawierzchnię, do tego nie przywiera do nich brud, są więc łatwe w czyszczeniu.

odbitka - dom

Autor: Peter Chovanec
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle ładnie przedstawia się kominek(tutaj: ), który jest obudowany kamieniem. Doskonale pasuje do eleganckich, gustownych i dzisiejszych wnętrz. Do tego rodzaju obudowy możemy zastosować marmur, piaskowiec czy trawertyn, wybór jest ogromnie wielki. Jedynie od nas zależy, jaki typ kamienia wybierzemy na obudowę kominka.

Obudowę kominka wykonamy też z bloczków z betonu komórkowego.

Nie ma co czekać – jeżeli prezentowany post Cię zafrasował, kliknij ponadto tutaj i sprawdź także podobne optymalne źródło!

Towar ten jest bardzo bezproblemowy w obróbce, dlatego niewątpliwie nie sprawi nam większych problemów. Do tego jest stosunkowo lekki, wskutek tego nie będzie dużym obciążeniem dla stropu. Obudowę taką zdołamy także wykończyć w dowolny sposób, przykładowo płytkami albo otynkowaniem.

Jak widać, możliwości na interesujące obudowanie kominka jest niesłychanie sporo. Prawidłowo zastanówmy się nad tym, jaka alternatywa będzie dla nas najlepsza i najwygodniejsza.