Z jakiego powodu lofty stały się tak popularne w naszym kraju, czym się cechują meble w stylu industrialnym.

<div style="text-align:justify">Kiedy Amerykanie zaczęli adoptować do mieszkania <strong>stare</strong> zakłady przemysłowe i fabryki z pewnością nie myśleli, że stanie się to początkiem nowego stylu. W wyniku będącej wówczas recesji pojawiło się wtedy wiele wolnych budynków, jakie zaczęto zagospodarowywać.</div>

Kiedy Amerykanie zaczęli przystosowywać do mieszkania stare zakłady przemysłowe i fabryki z pewnością nie przypuszczali, że stanie się to początkiem nowej mody. W wyniku będącej wówczas recesji pojawiło się wtedy wiele wolnych budynków, które zaczęto zagospodarowywać.

Początkowo byli to ludzie sztuki oraz artyści, tworzyli tam pracownie i miejsca spotkań towarzyskich. Przy wykończeniu stosowali najróżniejsze meble i dodatki, jakie znaleźli w okolicy. A że dominowało tam żelazo i podstarzałe drewno, to i te właśnie rodzaje materiałów pojawiały się najczęściej w tak zajętych mieszkaniach. I tak zaczęły powstawać meble industrialne, które dzisiaj są niezwykle popularne w pewnych pręgach. Oparte są one przede wszystkim na stali i starym drewnie, lecz styl industrialny to również duża swoboda i przestrzeń, żeby się dało podkreślić charakter wnętrza .

pomysł na zagospodarowywanie pomieszczeń po starych fabrykach zaczął być często wykorzystywany w dużej ilości innych miejsc. Wiele firm deweloperskich zauważyło zainteresowanie takim stylem, i w ich ofercie zaczęły się pojawiać tak zwane lofty. Deweloperzy kupowali nieużywane fabryki, najbardziej znani architekci przygotowywali plany, w rezultacie kupujący dostali stylowe mieszkania w unikalnej lokalizacji. Popularność tego typu miejsc była naprawdę duża, a ceny zaczęły osiągać wysoki poziom.

W sklepach meblowych pojawiły się także najróżniejsze meble do loftu, które nawiązywały swoją stylistyką i wyglądem do swoich pierwowzorów sprzed kilku dekad lat.