Zalety i wady kupowania mebli w meblowych salonach i robienie ich na zamówienie w małych zakładach stolarskich.

fotel
Obecnie na meblowym rynku jest ogromna konkurencja. Dużą rolę w tym odgrywają duże meblowe firmy, przeważnie o zasięgu krajowym. Mają one pootwierane salony we wszystkich większych miastach, a ich oferta obejmuje parę tysięcy rozmaitych wyrobów, od stołów i krzeseł, aż po całe gotowe kuchnie.

Klienci coraz chętniej dokonują w nich zakupu, bo są one zwyczajnie bardzo wygodne. Nie trzeba jeździć od jednego sklepu do drugiego w celu znalezienia poszukiwanych elementów wyposażeniowych, a wszystko się ma w jednym miejscu. Na parterze można zamówić meble kuchenne, z piętra wyżej wybrać kompletne wyposażenie do dziecięcego pokoju, a jeszcze wyżej kompleksowo wyposażyć sypialnię. Duże meblowe salony mogą zaproponować również atrakcyjne ceny, co dodatkowo zachęca klientów do kupowania w
meble
Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

nich. Lecz dużą ich wadą jest niemożliwość zmieniania jakichkolwiek parametrów lub wymiarów. Wszystkie sprzedawane w nich meble są wytwarzane masowo, więc na ewentualne zmiany zwyczajnie nikt się nie chce zgodzić. Dla wielu klientów będzie to dużym problemem i w takim przypadku należy rozglądnąć się za innym rozwiązaniem. Inna sytuacja jest kiedy zamawiamy tutaj: producent mebli z drewna (producent mebli z drewna).

Na szczęście drugą możliwością zakupu odpowiednich mebli są niezależni, mali stolarze, jacy z kolei z reguły robią właśnie wszystkie zlecenia na zamówienie. Być może za tego typu usługi trzeba będzie odrobinę więcej zapłacić, choć nie w każdym przypadku, lecz w zamian można kombinować do woli. Jeżeli na przykład ktoś zechce kupić sosnowe meble, to dobrze będzie jak się umówi z jednym ze stolarzy zajmujących się ich produkcją na pomiar.

W czasie spotkania producent mebli z drewna zrobiony zostanie dokładny pomiar pomieszczenia, do którego będą wykonywane meble, a także zaproponuje wstępny projekt. I właśnie tutaj pojawia się ogromna przewaga małych zakładów stolarskich nad salonami meblowymi, w kwestii produkcji mebli zakłady takie jak ten: http://www.meblemagnat.pl/ (http://www.meblemagnat.pl/) wygrywają. Jeżeli by się okazało, że typowe szafki nie wejdą do kuchni, albo zostanie sporo niewykorzystanego miejsca, to nie powinno być problemów, żeby zmienić ich szerokości albo wykonać następną, która idealnie się wpasuje w dane miejsce.