Zegar odmieni kuchnię bardziej niż sądzisz

<div style="text-align:justify">W kuchni codzienne przesiadujesz wiele czasu. Nawet jeżeli nie robisz obiadu, na pewno robisz kanapki, chowasz naczynia do szafek lub siedzisz przy stole i spożywasz – gdy kuchnia pełni także rolę jadalni.</div>

W kuchni każdego dnia przesiadujesz wiele czasu. Nawet jeśli nie gotujesz obiadu, z pewnością robisz kanapki, chowasz naczynia do zmywarki albo zasiadasz przy stole i spożywasz – gdy kuchnia pełni też rolę jadalni.

nowoczesna kuchnia

Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com
To naturalne, że chcesz, by Twoja przestrzeń kuchenna była jak najciekawszym miejscem. Ostatecznie nikt nie chce przesiadywać każdego dnia w nieciekawym miejscu. Jednakże nawet najciekawsza kompozycja przestrzeni w końcu się nudzi. Jak działać, by nieco ją ożywić?

Rozwiązań może być wiele – inne meble, inny kolor ścian czy też nowy sprzęt. Pośród możliwych pomysłów warto wymienić także zegary ścienne. Ten element jest w stanie wyraźnie wpłynąć na to, jak prezentuje się całe pomieszczenie. Zegar do kuchni to o wiele więcej niż tylko dekoracja pomieszczenia.

Zegary aktualnie są wszędzie wokół nas. Kiedy włączasz komputer, masz godzinę w rogu ekranu. Równie precyzyjny zegarek znajduje się na wyświetlaczu smartfonu. Nawet zegarki zakładane na rękę są aktualnie uznawane za przeżytek. Przynajmniej z technologicznego punktu widzenia. Nadal bowiem pasują doskonale jako część ubioru.

Tak samo wygląda sprawa z zegarami ściennymi. Warto wprost powiedzieć, że nie są one dziś potrzebne z praktycznego punktu widzenia. Jednak doskonale sprawdzają się jako część aranżacji. Zegary stylizowane mogą dodać pomieszczeniu dużo elegancji, a przy okazji informować o godzinie. Czasem mimo wszystko najwygodniej jest zwyczajnie spojrzeć w kierunku zegara na ścianie, a nie wyciągać telefon. Zresztą nie każdy zegar można łatwo odczytać. Niekoniecznie jednak jest to minus. Nowe, designerskie zegarki to zabawa z formą. Wiele z nich nie posiada nawet klasycznej tarczy, a dziwnie pozmieniane cyfry lub inne wartości. Jako ozdoba pasują znakomicie.