Źródła światła w domu: czym trzeba kierować się podczas dokonywania wyboru

<div style="text-align:justify">Niezbędnym elementem wyposażenia wnętrz jest oświetlenie. Od czasów stworzenia pierwszej żarówki przez Thomasa Edisona nie wyobrażamy sobie życia bez oświetlenia. Jakiego typu źródła światła sprawdzają się najlepiej?</div>

Niezbędnym elementem naszych mieszkań jest oświetlenie. Od czasów wynalezienia żarówki przez Thomasa Edisona nie wyobrażamy sobie życia bez oświetlenia. Jakie źródła światła sprawdzają się najlepiej?

kinkiet

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

W naszych pomieszczeniach stosujemy różne typy opraw do konkretnych żarówek. Jednym z nich są wspaniałe karnisze wieloramienne. Pełnią one głównie funkcję dekoracyjną, a możliwości, gdzie będą mogły zawisnąć jest całe mnóstwo. Naprawdę często kinkiety stosowane są jako dodatkowe źródło światła w łazience, w sypialni i w pokoju gościnnym. Korytarz jest wizytówką każdego domu, dlatego wybór kinkietów właśnie do tego miejsca powinien być bardzo starannie przemyślany. Ich producenci oferują nam wiele przeróżnych modeli, znajdują się wśród nich również nowoczesne kinkiety do przedpokoju. Odnośnik: nowoczesne kinkiety do przedpokoju.

Dużą popularność zyskały nowoczesne kinkiety do przedpokoju wykonane z różnego rodzaju metalu. Klienci bardzo chętnie wybierają kinkiety z mosiądzu, stali bądź z aluminium. Wielką popularnością cieszą się także kinkiety wyprodukowane z drewna. W ostatnim czasie popularność zaczyna zdobywać także oświetlenie domu w stylu industrialnym. Oświetlenie domu w stylu industrialnym sprawdza się jednak tylko wtedy, gdy wnętrze jest naprawdę wysokie, czyli w mieszkaniach typu loft. Ciekawy wpis: oświetlenie domu.

Wzornictwo poszczególnych lamp bardzo często nawiązuje do stylu retro. Stąd bardzo chętnie kupowane są lampy klasyczne do salonu. Cieszące się popularnością lampy klasyczne do salonu to przede wszystkim wieloramienne żyrandole, lampy podłogowe oraz lampy stołowe. Tego rodzaju oświetlenie bardzo dobrze sprawdza się pomieszczeniach urządzonych w stylu prowansalskim, rustykalnym oraz w stylu tradycyjnym. Nie sprawdzi się jednak we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym. Istotnym elementem każdej lampy jest abażur. W klasycznych lampach jest on na ogół zrobiony ze szkła. Dla Ciebie: lampy klasyczne do salonu.

kinkiet

Autor: charlene mcbride
Źródło: http://www.flickr.com

W wielu wypadkach jest to szkło mleczne bądź mrożone. Światło emitowane przez tego typu klosz jest bardzo dyskretne oraz ciepłe. Stawiając na kilka źródeł światła w jednym pomieszczeniu, warto stawiać na modele, które będą pochodziły z jednej kolekcji. Unikniemy tym samym chaosu. Dla sporej grupy osób wybór oświetlenia bywa zadaniem niełatwym. By ułatwić sobie wybór, można zapoznać się z przykładowymi aranżacjami, które wyszukać można na przykład w sieci.